Cvičte efektivně a bezpečně, aneb tohle v posilovně nedělejte

Chodíte pravidelně do posilovny? Chcete udělat něco se svou postavou – ať už zhubnout nebo naopak nabrat svaly? Tak za to od nás máte palec nahoru! Ještě než se začnete plácat po zádech a chválit sami sebe, udělejte si čas na přečtení dnešního článku.

Navštěvovat posilovnu je sice dobrá věc (posílíte tak svou fyzickou kondici, zpevníte celé tělo, vyrýsujete svaly), měli byste dbát na svou bezpečnost. I v posilovně na vás totiž číhá určité nebezpečí a riziko úrazu, kterému je vždy lepší předejít.

Na co si dát v posilovně pozor?

Jestliže chcete vypadat dobře, je cvičení výborným způsobem, jak toho dosáhnout. I při cvičení ale musíte myslet na své zdraví a bezpečnost. Pěkné tělo a sexy svaly jsou sice lákavá věc (a v očích ženy pak jasně stoupnete v ceně), ale rozhodně ne za cenu toho, že se bezhlavě poženete vpřed a ublížíte si. V dnešním článku vám prozradíme, na co byste si měli dát v posilovně pozor.

Když něco neznáte, neexperimentujte

Cvičení je skvělý způsob, jak dosáhnout svých cílů, může to být i skvělá zábava. Ovšem jen do chvíle, než se pustíte do něčeho, co neznáte nebo čemu nerozumíte a uškodíte si.

Na mysli máme nejrůznější techniky cvičení, o kterých toho třeba tolik nevíte a nemáte je vyzkoušené. Tady platí, že je rozumnější držet se toho, co znáte a o čem víte, že dokážete. Na experimenty tady není místo, tak pozor na to!

Nenakládejte na sebe příliš

Muži mají tendence se předhánět a to nejen mezi sebou, ale kolikrát se snaží předehnat i sami sebe. Už to zkrátka mají v povaze. Posilování vás může hodně naučit o vašich schopnostech a limitech, ale věřte, že tělo nesnese úplně všechno. Je jasné, že se chcete posunovat neustále kupředu (a je to samozřejmě v pořádku!), ale když už chcete zdolávat další a další cíle, jděte na to pomalu.

Tím vám radíme, abyste toho na sebe nenakládali až příliš a nezvedali třeba nadměrně těžká závaží ve snaze zjistit, jestli to dáte nebo ne. Možná se vám podaří zvednout o několik kilo více, nežli zvedáte běžně, ale riskujete tím mnohá zranění.

Nerozptylujte se věcmi okolo

Když jdete do posilovny, jdete sem s jasným úmyslem: zacvičit si! Nic jiného byste zde dělat neměli. Co se vám tím snažíme říci? Měli byste se při cvičení soustředit na to, co děláte – především pak na správné provádění jednotlivých cviků.

V posilovně není čas na klábosení s kamarády, koukání do telefonu či jiné věci, jež by vás mohly rozptylovat a tím způsobit, že si třeba nechtěně ublížíte. A že je kolem vás spousta sexy slečinek? Pohled na ně je možná lákavý, ale nestojí vám za natažené svalů nebo nějaké jiné nepříjemné a bolestivé zranění.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru