I muži řeší oblečení, aneb co na sebe do práce?

Už dávno se rozplynulo přesvědčení, že jen ženy dbají na to, jak vypadají a co si na sebe oblékají. I mužům záleží na jejich vzhledu, chtějí se oblékat slušivě a lichotivě a na své okolí chtějí působit dojmem, že módě rozumí.

Patříte mezi takové muže i vy? Jasně, určitě každé ráno nestojíte před svou šatní skříní a zoufale nenadáváte, že nemáte co na sebe – tuhle rozmarnost přenechte ženám. I tak nám ale určitě dáte za pravdu, že se chcete líbit. A to ať už jdete s kamarády na pivko, nebo se oblékáte před odchodem do práce.

Outfit do práce – víte si rady?

Ať už pracujete rukama, nebo zastáváte nějakou pracovně vyšší pozici, můžete se oblékat slušivě, moderně a pohodlně. Pokud si s výběrem oblečení do práce nevíte rady, nemusíte si zoufat. Rádi vám poradíme, co na sebe, ať už se ráno chystáte na další den strávený za přepážkou v bance, nebo vyrážíte do fabriky na další dlouhou dvanáctku.

Co na sebe, když pracujete rukama

Manuální práce rozhodně není méněcenná. Pracovat ve fabrice, jako automechanik nebo zastávat jinou rukama odváděnou práci je stejně tak důležité, jako pracovat na pozici bankovního poradce nebo realitního makléře. Když se řekne manuální práce, většina lidí si představí neforemné a nevzhledné montérky.

Zapomeňte na ně. Proč se oblékat do kusu pytle, když si můžete pracovní den zpříjemnit pohodlnými pracovními kalhotami, bundou či vestou, které budou nejen komfortní, ale i pěkné na pohled? I na automechanika může být při práci pěkný pohled.

Jak se oblékat, když pracujete v kanceláři

Dobře, nemusí jít jenom o kancelář – patří sem třeba i práce za přepážkou v bance nebo práce realitního makléře. Tohle všechno jsou pozice, které si vyžadují určitý dress code. Muži na těchto pozicích musí vypadat upraveně, mělo by jim to slušet a měli by vyzařovat dojem, že o sebe dbají.

Ideální volbou se její klasický oblek, ve kterém snad každý muž vypadá báječně – samozřejmě v případě, kdy mu dokonale padne. Nemusíte se ale spoléhat pouze na oblek. Co třeba chinos kalhoty a pěkný pánský cardigan? I v tom můžete udělat perfektní dojem.

Maličkosti dělají divy

Při výběru outfitu nezapomínejte na maličkosti. Ne nadarmo se říká, že v maličkostech se skrývá krása a divili byste se, co dokáže pěkný pásek či šátek kolem krku. A věřte, že ženy si všímají. Dejte si záležet i na volbě oblečení, ve kterém odcházíte do práce – nikdy nevíte, jakou sličnou krásku potkáte cestou autobusem a byla by škoda zrovna v tu chvíli vypadat jako vandrák.

Pozornost věnujte i botám, ačkoli si mnoho mužů myslí, že na nich zrovna dvakrát nezáleží. Můžete mít na sobě drahý oblek od známé značky, ale když si k němu vezmete okopané kecky, veškerá snaha jde rázem vniveč.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru