Jak se přestat vymlouvat, porazit lenost a začít na sobě pracovat

Často se říká, že to dělají jen ženy. Že se postaví před zrcadlo jen ve spodním prádle a kriticky si prohlíží samy sebe. Hledají nedostatky a chyby na svém těle. A teď ruku na srdce, pánové: vy to neděláte? Opravdu jste si nikdy nestoupli před zrcadlo a neprohlíželi si sami sebe? Ale no tak, nelžete!

Možná to není tak dávno (možná to bylo zrovna včera) co jste sami sebe pozorovali před zrcadlem a usoudili, že to břicho by možná potřebovalo trochu vyrýsovat. Že vaše stehna by potřebovala zpevnit. Že svaly na rukou nejsou skoro vidět. A víte co? Dost už bylo mluvení, je na čase se sebou začít něco dělat. A to hned teď!

Už ani jedna výmluva!

Proč vypadáte tak, jak vypadáte? Co stojí za tukem okolo břicha? Proč vaše ruce nezdobí sexy svaly? Jasně – výmluvy. Nemůžete se dokopat k tomu, abyste se sebou začali konečně něco dělat. Tuhle nemáte čas. Jindy to odsunete na další den. Pak zase musíte udělat něco jiného. Výmluvy, výmluvy, výmluvy. Jaké jsou ty nejčastější?!

1. Posilovna stojí moc peněz

V dnešní době nic není zadarmo. Co se fitness center týče, permanentky určitě nejsou nejlevnější. A právě výmluva na nedostatek financí je jedna z nejčastějších, na kterou možná sázíte i vy. Investujete peníze do jiných věcí a na posilovnu už vám nezbývá. Takže místo toho, abyste se zbavili tuku na těle, se neustále jen vymlouváte, že na to nemáte.

Co když vám ale řekneme, že cvičit můžete i doma, kde to budete mít úplně zadarmo? Cvičit můžete třeba v obýváku, nebo zkrátka kdekoli, kde na to bude trošku prostoru. A co se pomůcek týče, nepotřebujete žádné – cvičit můžete s vlastním tělem. Pořád lepší něco, nežli nedělat vůbec nic.

2. Na cvičení mi nezbývá čas

Další velmi častá výmluva: nedostatek času. Omlouváte sami sebe, že toho máte moc v práci. A když ne v práci, tak si najdete něco jiného, co vás stojí čas a díky čemuž si nenajdete ani skulinku na to, abyste si zacvičili.

Jenže i kdybyste byli těmi nejvytíženějšími lidmi na světě, alespoň pár minutek týdně si na cvičení určitě najdete. Postačí pouhé 4 hodinky za týden, které místo toho, abyste proseděli u televize, nebo u notebooku věnujete cvičení. To dáte, ne?

3. Počasí mi nepřeje

Cvičit venku je určitě fajn. Třeba rádi jezdíte na kole, vyjedete si na kolečkové brusle, nebo jste podlehli běhání. To všechno je určit super a jako snaha se sebou něco dělat se to bezesporu počítá. Jenže pak se kouknete z okna a tam zrovna prší. Co si řeknete? „Kašlu na to, zítra bude určitě lepší počasí“.

Chyba! I když vám počasí nepřeje a vy zrovna nemůžete jít běhat, protože se venku žení všichni čerti, není to důvod k tomu, abyste nedělali vůbec nic. I když je počasí na nic, pořád si můžete zajít do fitka nebo si zacvičit doma. Nesvádějte lenost na počasí…

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru