Jak začít se sportem a vytrvat?

Pohyb je pro naše tělo stejně důležitý a potřebný asi jako polykání nebo dýchání. Zkrátka od přírody je pohyb určitou naší predispozicí, kterou bychom měli pravidelně rozvíjet. Jenže dnešní moderní doba je velmi pohodlná a tak je pravidelný pohyb pro řadu lidí spíše fikcí než každodenním rituálem. Do práce jezdíme autem, celý den strávíme v kanceláří na nepříliš pohodlné židli a večer zakončíme poleháváním u námi oblíbeného seriálu. Tento nikdy nekončící stereotyp není narušen ani o víkendech, kdy s vidinou dvou volných dní vymýšlíme jen jednoduché a rutinní činnosti. Jenže pohyb je pro naše tělo potřebný, bez něho totiž ubývá svalová hmota, zpomaluje se metabolismus a oslabuje kardiovaskulární systém. Jak tedy začít a vytrvat?

Společné cvičení
 
Moderní doba je pro nás v mnohých ohledech velkým přínosem, ovšem to se nedá říci o pohybu. Lidé si zvykly na určitou formu pohodlí nebo spíše pohodlnosti, která je sice velmi příjemnou záležitostí, ale diskomfortem pro naše tělo. Je tedy důležité najít pohyb, který nás bude bavit a naplňovat, jedině tak se mu můžeme věnovat dlouhodobě. Jsou některé aktivity, které je dobré provozovat s určitou pravidelností. Svižnější chůze nebo procházka bychom rozhodně do svého režimu měli zařadit denně. Pokud se momentálně nachází v období, kdy si přejeme i něco zhubnout, s lehkou chůzí už si nevystačíme. Zde je zapotřebí zapojit aktivnější pohyb v podobě běhu, jízdy na kole atd. Pro redukci váhy je zapotřebí se kardio aktivitě věnovat přibližně hodinu denně třikrát týdně, jedině tak bude mít tížené výsledky.

Ranní běh
 
Na internetu v kategorii – sport najdete celou řadu tipů a rad, díky kterým se vám povede zaručeně zhubnout desítky kilogramů a vytvarovat vysněná postava. Před takovými články ale buďte obezřetní, poslouchejte své tělo a nesnažte se ho nijak přeceňovat a trápit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru