Když tělo chce, ale hlava stávkuje: proč se donutit chodit do posilovny?

Možná je to i váš případ: když se podíváte do zrcadla, nejste spokojeni s odrazem, který vám nabídne. Svaly by mohly být větší. Břišní svaly naopak pevnější. Stehna vypracovanější.

Zkrátka by vaše postava mohla vypadat úplně jinak, abyste se sebou byli spokojení. Ačkoli vaše tělo touží po změně, hlava jeho snahu sabotuje – jednoduše se nemůžete přinutit k tomu, abyste se sebou začali něco dělat…

Tak co teď?! Jestliže víte, že byste chtěli vypadat jinak, je potřeba pro to začít něco dělat. A co? Třeba začít chodit do posilovny, což může být váš první krok k vysněné, pevné a vysportované postavě, které chybí tuk a která naopak nepostrádá přitažlivé svaly. My víme, proč se konečně donutit začít chodit do posilky – a když si přečtete náš dnešní článek, budete to vědět taky!

Důvod číslo jedna: opustíte svoji pohodlnou zónu

Už jste někdy slyšeli o termínu „komfortní zóna“? Každý z nás ji má. Je to postoj, který zaujímáme a který je nám pohodlný. Svou komfortní zónu můžete mít z několika hledisek – například v rámci stravování, kterého se nechcete vzdát. Nebo třeba v rámci oblíbeného klubu, do kterého chodíte a který nehodláte vyměnit za žádný jiný.

Či snad strach začít chodit do posilovny, protože vás sužuje představa, že na vás budou koukat – jakožto na nováčka – skrze prsty, že vás budou porovnávat, pozorovat nebo se vám třeba smát. Jakmile ale jednou posilovnu navštívíte, opustíte tuhle svojí komfortní zónu, překonáte strach a dále už to půjde jako po másle. Vážně!

Důvod číslo dva: vytvoříte si nový zvyk

Když si na něco člověk zvykne, nedělá mu problém věnovat se dané věci pravidelně: a to je přesně to, co potřebujete, pakliže chcete dosáhnout vytoužené postavy. Když se budete cvičení věnovat jen čas od času – zkrátka cik cak aby se neřeklo – pak asi těžko dosáhnete vysněných cílů.

Co se cvičení, zpevnění a vysportování postavy týče, chce to pravidelnost. Pokud víte, že se ke cvičení nedokážete pravidelně dokopat v pohodlí domova, naučte se chodit třeba 3x do týdne do posilovny.

A ještě lépe uděláte, když nebudete chodit sami. Ne nadarmo se totiž říká, že ve dvou se to lépe táhne, navíc kvůli tomu druhému nebudete mít pokušení se na to vykašlat. To by přece nebylo fér.

Důvod třetí: najdete si nové kamarády

Posilovna je místo, kde se schází lidé se stejným zájmem. Zpravidla sem chodí proto, aby si dali do těla, aby zlepšili svoji fyzickou kondici, aby dosáhli pevnější postavy, aby vybudovalo svaly. I tohle je přece vaším cílem, ne?

Na tomto místě se tak můžete seznámit s fajn lidmi, kteří to chtějí dotáhnout stejně daleko, jako vy, což vás může vzájemně motivovat a povzbuzovat k tomu, abyste ze sebe vydávali ty nejlepší výkony.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru