Poznejte signály, které vám napoví, že si vás šéf zrovna neoblíbil

Našli jste si práci, která vás baví? V tom případě se můžete považovat za šťastlivce. Najít si zaměstnání, které se pro vás stane nejen vidinou jistého příjmu, ale zároveň i zábavou a koníčkem – inu, to se bohužel nepodaří každému.

Najít práci snů je jedna věc. Mít nad sebou dobrého šéfa je věc druhá – a často se tyto dvě věci nedějí naráz. Pakliže máte práci, která vás baví a naplňuje, ale člověk, jež nosí cedulku „šéf“ je nerudný otrava, pak ani vaše povolání snů nebude stát za nic. Na to můžete vzít jed!

Lezete mu na nervy? Poznejte to!

Nikdo nechce být šéfovým mazánkem, to je jasné. Když vám nadřízený dává najevo, že vás bere více nežli ostatní, možná vám to přinese nějaké ty finanční nebo pracovní výhody, ale co se vztahů s ostatními kolegy týče, budete trpět. A hodně.

Závist je totiž mocná vlastnost a vy to tak od svých spolupracovníků, kterým se nedostalo šéfovy přízně, pravděpodobně dostanete pořádně sežrat.

Na druhou stranu stát se vyvrhelem šéfova zájmu taky není zrovna kdovíjaký med. Je to naprostý protiklad toho, co jsme napsali o pár řádků výše, ale ani tak to nestojí za nic.

Když vám nadřízený dává najevo, že vás má plné zuby a že mu lezete na nervy, každá hodina pracovní směny se tak může proměnit v pěkný horor. Jak poznáte, že vás má šéfík plné zoubky? Čtěte dál a dozvíte se to!

Signál číslo jedna: nepodívá se vám do očí

Nepodívá se vám nadřízený do očí, když s vámi mluví? Dívá se kamkoli jinam, ale vás jako by při rozhovoru přehlížel? I to může být signál, že nepatříte zrovna mezi jeho oblíbené zaměstnance a nestojíte mu ani za to, aby s vámi navázal oční kontakt.

Signál číslo dva: nepozdraví a na pozdrav neodpoví

I v tomto případě je očividně něco špatně. Buď je váš šéf takový narcis, že jsou všichni pod jeho úroveň, nebo vám tím naznačuje, že mu za pozdrav nestojíte. A co na tom, že pozdravit, popřát pěkný den nebo něco plácnout při odchodu je známka slušného vychování.

Signál číslo tři: dává vám podřadnou práci

Ačkoli vašim kolegům nadřízený neustále přihrává samé zajímavé projekty, nebo je nechává dělat nějakou lepší práci, na vás jako by pokaždé (a samozřejmě úplnou náhodou…jasně!) zbylo to nejhorší, do čeho se nikomu nechce. Šéf to ale vždycky hodí na vaše bedra.

Signál číslo čtyři: pochvaly nezná, ale kritika mu jde

Ať uděláte, co uděláte, ať je vaše práce sebelepší, ať ze sebe při práci vydáte naprosté maximum, pochvaly se od šéfa nedočkáte. Už to skoro vypadá, jako by snad neznal kladná slova, ale kritika? Ta mu jde na výbornou! Pakliže svou práci odvádíte dobře, pak je i tohle jasný signál, že vás nadřízený zrovna dvakrát nemusí.

Signál číslo pět: nezve vás na porady

Ačkoli už pro něho pracujete nějaký ten pátek, raději si na pracovní poradu pozve naprostého nováčka, který je v práci pět dní i s cestou. Nestáváte se tak součástí pracovních porad, protože ho váš názor očividně vůbec nezajímá. I tady je něco špatně…

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru