Co dělat, když jsou zavřené posilovny?

Většina lidí si nedovede zdravý životní styl představit bez pohybu a bez životadárné, ale zdravé stravy. Obzvláště muži milují posilovny, protože posilují nejen jejich svalový korzet, ale i sebevědomí. Bohužel jsou letos a byly i vloni fitness centra zavřené a s krátkými přestávkami se znovu otevíraly a opět zavíraly. Zavíračka trvá ale už dlouho a majitelé a trenéři fitness dělají co mohou, ale bohužel se motivace mladých mužů a těch, kteří chodili pravidelně trénovat i ve vyšším věku, postupně vytrácí.

muž posiluje na posilovací lavici

Trenéři jsou ochotni docházet i do domácností a dohlížejí z uctivé vzdálenosti a za dodržování všech opatření na osobní tréninky, cvičí společně s muži, upravují jim tréninkové plány, ale zájem cvičících se postupně vytrácí. Co si budeme namlouvat, doma se prostě nedá cvičit tak jako ve fitness centru. Nehledě na to, že doma nemá každý sportovní vybavení, na jaké byl zvyklý z posilovny a cvičit „jen“ a pouze s vlastní vahou těla ne každému vyhovuje, byť k tomu žádné pomůcky vlastně ani nepotřebuje.
Ke všemu máme domov nastaven úplně jinak – téměř každý má domov postaven jako rodinné zázemí, kam se rád vrací, kde odpočívá a relaxuje. A najednou se máte doma potit, usilovně cvičit, a to za dohledu dětí nebo partnerky. V posilovně to nevnímáte, jste zahledění jen do sebe, protože se potřebujete soustředit na správné provádějí cviků a na správné dýchání. Kdežto doma vás rozptylují vaše ratolesti, pro které je cvičící a funící tatínek zážitkem.

dvojice a Nordic Walking

A i když si vyhradíte hodinu jen pro sebe a změníte taktiku a zkusíte posilovat spolu s on-line přenosy, pořád to není ono a motivace bledne a ztrácí se do nenávratna. Už to trvá dlouho. Pokud jste otrávení a cvičení doma vás nebaví, vyměňte ho za zdravý pohyb na čerstvém vzduchu. Svižné procházky prokládejte během, a to za každého počasí. Zvyšujte vaši odolnost, trpělivost a chuť pro sebe stále něco dělat. Byť by to byl jiný pohyb, než na který jste byli dosud zvyklí. Prostě činky vyměňte za „hůlky“. Možná, že jim i přijdete na chuť!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru