Jak a kdy začít s kondičním plaváním?

Vysoké letní teploty přímo lákají k odpočinku u vody, s kterým je spjatá i jedna pohybová aktivita- plavání. Nejenže se díky němu osvěžíte v úmorných vedrech, ale zároveň zlepšíte kondičku nebo posílíte pohybové svalstvo. Pokud je ovšem řeč o kondičním plavání, je zapotřebí tomuto sportu věnovat více úsilí, aby vůbec sportování mělo smysl.

Žena v bazénu
 
Kondiční plavání může provozovat každý bez ohledu na věk či fyzickou zdatnost
Plavání je určeno pro vrcholové sportovce i běžnou veřejnost. Určitě vás tedy nepřekvapí, že v plaveckém bazénu krom vás zavítají i senioři, mamky na mateřské dovolené či lidé s nadváhou. Voda je skvělým pomocníkem, jelikož tělo nadnáší a nezatěžuje klouby, což může být přínosné pro jedince s bolestivým pohybovým aparátem. Pravidelným plaváním krom toho posilujete i vnitřní svalstvo těla, které mimo jiné stojí za vzpřímeným postojem a účinně snižuje bolesti zad. Které dnes už patří mezi civilizační choroby a potýká se s nimi každý třetí Čech. Pomocí kondičního plavání je také možné posílit svalstvo či zhubnout. Rozhodně se tedy jedná o pohybovou aktivitu, která by pro vás neměla zůstat bez povšimnutí.

Plavající muž
 
Koníček, který si zamilujete pro jeho nenáročnost
Plavání je v kategorii – sport jeden z nejméně náročných koníčků, pokud je řeč o výbavě a financích. Vystačíte si s jedněmi plavkami (pro ženy jsou lepší jednodílné) a bazénem či koupalištěm. Samozřejmě je možné ještě přikoupit koupací čepici a plavecké brýle, které zajištují lepší orientaci pod vodou. Ani jedno z těchto dvou prvků vybavení však nepatří mezi nutnosti, bez kterých byste se nemohli na koupaliště vypravit. Pokud se bojíte, že ztratíte motivaci třeba s příchodem chladného podzimního počasí, je dobré si zakoupit permanentku, která vás donutí k pravidelnému sportování. Nebo ještě lépe se rozhodnout začít plavat v doprovodu kamaráda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru