Jak zvládnout problematické lidi v práci

Každý z nás má v práci někoho, komu se vyhýbá obloukem. V tomto článku chceme poskytnout spíše inspiraci, jak řešit něco takového, protože na rozdíl od chytrých psychologických pouček na internetu vám dáme jednu radu k nezaplacení – lidi jsou zlí a malicherní a malí ve své přirozenosti. Vždycky narazíte na nějakého skřeta, co si bude libovat v tom, jak z vaší práce udělá peklo na zemi. Nebo se bude jednat o povýšenou ženskou či povýšeneckého chlapa, který ani nemusí být nad vámi, ale bude se chovat, jako že mu to všechno patří.kolega James nakukujíc do kanceláře

S takovými lidmi je těžké pořízení vždy a bohužel, kromě násilné vraždy a zabetonování na zahradě, neexistuje skoro nic, co by se dalo „dělat“ proti takovýmto útokům.

  1. Otrava

Každý známe nějakého otravu v práci – přijde a mele a mele, nenechá vás pracovat, jíst, pít, pomalu si ani na záchod nemůžete dojít, aniž by tam byl tenhle člověk. Jak s ním? Jednoduše mu sdělte, že překračuje jakousi vaši pomyslnou hranici a je vám to nepříjemné. Že je to moc přímočaré a kruté? No, takový je život.

  1. Boss bitch

Všichni známe nějakou boss bitch nebo její mužský ekvivalent, který se naparuje po celém oddělení a dělá zbytečné cavyky, hází na vás práci a bere si vaše zásluhy, spolu s neustálým komandováním. Jak s někým takovým? Pokud člověk dospěl do takové fáze, že je zatrpklý a hnusný na ostatní, vy s tím uděláte málo co. Jediné, co jde = řekněte to danému člověku. Přímočaře, na férovku, ideálně s publikem. Pokud nesklapne ani potom, tak mu není pomoci.kolegové u odpolední kávy

  1. Stalker

I tyto typy lidí se vyskytnou na pracovišti. Nebudou vás jenom sledovat, to ne. Budou vás doslova pronásledovat, špehovat. Mnohdy to i překročí pomyslnou mez. Jak s těmito? Pokud to není na hranici trestného činu, tak velice rázná domluva, jako s malým dítětem. Pakliže už tam vidíte prvky trestného činu, například to, že vás sleduje až domů, tak tady pomůže opravdu jen policie.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru