Jak zvládnout problematické lidi v práci

Každý z nás má v práci někoho, komu se vyhýbá obloukem. V tomto článku chceme poskytnout spíše inspiraci, jak řešit něco takového, protože na rozdíl od chytrých psychologických pouček na internetu vám dáme jednu radu k nezaplacení – lidi jsou zlí a malicherní a malí ve své přirozenosti. Vždycky narazíte na nějakého skřeta, co si bude libovat v tom, jak z vaší práce udělá peklo na zemi. Nebo se bude jednat o povýšenou ženskou či povýšeneckého chlapa, který ani nemusí být nad vámi, ale bude se chovat, jako že mu to všechno patří.kolega James nakukujíc do kanceláře
 
S takovými lidmi je těžké pořízení vždy a bohužel, kromě násilné vraždy a zabetonování na zahradě, neexistuje skoro nic, co by se dalo „dělat“ proti takovýmto útokům.
 

  1. Otrava

Každý známe nějakého otravu v práci – přijde a mele a mele, nenechá vás pracovat, jíst, pít, pomalu si ani na záchod nemůžete dojít, aniž by tam byl tenhle člověk. Jak s ním? Jednoduše mu sdělte, že překračuje jakousi vaši pomyslnou hranici a je vám to nepříjemné. Že je to moc přímočaré a kruté? No,  takový je život.
 

  1. Boss bitch

Všichni známe nějakou boss bitch nebo její mužský ekvivalent, který se naparuje po celém oddělení a dělá zbytečné cavyky, hází na vás práci a bere si vaše zásluhy, spolu s neustálým komandováním. Jak s někým takovým? Pokud člověk dospěl do takové fáze, že je zatrpklý a hnusný na ostatní, vy s tím uděláte málo co. Jediné, co jde = řekněte to danému člověku. Přímočaře, na férovku, ideálně s publikem. Pokud nesklapne ani potom, tak mu není pomoci.kolegové u odpolední kávy
 

  1. Stalker

I tyto typy lidí se vyskytnou na pracovišti. Nebudou vás jenom sledovat, to ne. Budou vás doslova pronásledovat, špehovat. Mnohdy to i překročí pomyslnou mez. Jak s těmito? Pokud to není na hranici trestného činu, tak velice rázná domluva, jako s malým dítětem. Pakliže už tam vidíte prvky trestného činu, například to, že vás sleduje až domů, tak tady pomůže opravdu jen policie.
 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru