Je čas na domácí paštiku

Paštiku si sice můžeme zakoupit v obchodě, ale přece jenom kvalitní domácí suroviny nic nedokáže nahradit. Existuje sice několik různých receptů a mnohdy si i sami upravíme postup a složení, nicméně jakmile si vyrobíme tu pravou podle našeho gusta, tak zřejmě kupovaným dáme věčné sbohem. Budeme muset použít především jednu z nejzákladnějších surovin a to jsou játra.
Vepřová – paštika bude výraznější, ale velmi chutná.
Drůbeží – ty jsou svojí strukturou velmi křehká a jemná a odrazí se to i na výsledném produktu.
Zvěřinová – ty se na podzim velmi dobře shání a vhodně ochucená paštika je skutečnou delikatesou.

pečená paštika

Není dietní, ale velmi chutná

Základem jsou játra, ale do paštiky patří i tučné maso, někdy špek a sádlo. Jejich přítomnost je nutná, protože díky nim se bude paštika velmi dobře roztírat na pečivu. Nicméně tyto suroviny jsou součástí i kupovaných výrobků, takže nemusíme mít výčitky, naopak budeme bezpečně vědět, co jsme si sem sami dali. Postup se poté liší, proto si lze vyrobit i několik různých druhů pokrmů. Suroviny se dají péct nebo přidat k pečenému masu syrová játra, nebo drůbeží stačí orestovat. Nakonec vše se pomele, případně se přidají kousky krájeného masa, brusinek, mandlí a podobně.

paštika na chlebu

Originální chuťovka

Důležité je koření, které dodá pokrmu výraznou chuť. Především sůl, s kterou se to nesmí přehnat. Z ostatních můžeme přidat česnek, cibulku, která je naprosto skvělá tím že se nechá lehce zkaramelizovat. Koření je lepší mleté a používá se pepř, nové koření, tymián, muškátový oříšek, muškátový květ a možná někoho překvapí i špetka skořice. Nic se nezkazí trochou cukru, citrónovou kůrou, rozmarýnem, bobkovým listem atd. Jen i zde platí všeho s mírou, protože každé koření se rozleží. Mimochodem skvělé je přidat i trochu likéru, brandy, koňak nebo portské víno. Inu fantazii a chuťovým pohárkům se meze nekladou, takže to v podstatě máme všechno ve svých rukou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru