Lidé, kterým bohatství nestouplo do hlavy

Představte si, že byste zítra vyhráli v loterii, vymysleli novou věc, přišli s neotřelým nápadem, no zkrátka našli díru na trhu, a stali jste se ze dne na den milionářem. I když možná neradi, musíme přiznat, že by nás to znatelně změnilo. Začali bychom si pořizovat kvalitnější a mnohem dražší věci, podnikat cesty do zahraničí, měnit své chování, postoje a názory na celkové vidění světa a nejspíše se i po čase stýkat s jinými lidmi. Zkrátka bohatství člověka změní od základu. Pojďme si ale nyní představit osoby, kterým peníze do života přišly, ale i přes to se snaží, aby je žít co „nejnormálnějším” životem.Zlaté hodinky
Mark Zuckerberg
S nápadem na založení legendární sociální sítě Facebook, která má již přes dvě miliardy uživatelů a jejich počet stále roste, mohl Mark minutu po minutě pozorovat, jak na jeho účtu peníze naskakují do výšin, o kterých se nám „smrtelníkům” ani nezdá. Mark na sobě a své přítelkyni ovšem bohatství znát nedává tak, jako jiní. Často jej jde na ulici vidět v normálních šedých tričkách a šortkách. Netají se ani tím, že rád zajde na oběd do McDonaldu, čímž mimochodem trávil i své líbánky s manželkou.
Tim Cook
Jako dalšího do řady lze uvést generálního ředitele firmy, jejichž výrobky najdete na každém kroku a vyznačuje se známým logem nakouslého jablka. Zmiňovanou firmou je samozřejmě Apple. Proslýchá se, že i když jeho jmění činí okolo 17 miliard korun, jde (vzhledem k okolnostem) o poměrně skromného člověka. Oblečení se snaží nakupovat převážně ve slevách a věnuje se charitativní činnosti. Na druhou stranu, kdo z nám má doma v garáži zaparkované soukromé letadlo?Logo Ferrari
Warren Buffett
Není divu, že se tomuto muži přezdívá věštec z Oklahomy, vzhledem k jeho skvělým předpovědím ohledně pohybů investic na trhu a bývá označován za vůbec nejchytřejšího investora za posledních několik desítek let, což dokazuje bohatství v hodnotě přibližně 84 miliard dolarů, s nimiž se drží v první pětici nejbohatších lidí na planetě. I přes tento fakt jej lidé z okolí považují za skromného. Každý den začíná svou snídaní v McDonaldu, kde nechá útratu v hodnotě maximálně 3,17 dolarů. Tyto snídaně mu nejspíše velice prospívají, právě při nich promýšlí své další kroky v oboru investic.
Azim Hashim Premij
Jeden z nejbohatších lidí v celé Indii, investor a vlastník firmy Wipro je znám především svou šetřivostí, která se vyznačuje například nucením zaměstnanců zhasínat v místnostech, které zrovna nepotřebují nebo létáním ekonomickou třídou. Před 6 lety dokonce věnoval čtvrtinu svého bohatství na charitu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru