Řecká kuchyně je turistickým lákadlem

Cestujte mezi dechberoucími výhledy a křišťálově čistými vodami a objevujte typická jídla a tradiční recepty řecké kuchyně. Srdce středomořské gastronomie je ovlivňováno mnoha vlivy, zejména tureckými, a je založeno na jednoduchých, originálních surovinách, úzce spojených půdou, pastevectvím a rybolovem.
S tisíciletou tradicí, ale zároveň překvapivě aktuální, je řecká kuchyně a její nejtypičtější pokrmy znakem středomořské gastronomie. Je hluboce a úzce spojená s životem a s činnostmi, jako je chov ovcí a rybolov. Je založená na jednoduchých a originálních surovinách: 

řecký salát

• maso, zejména z koz a jehňat chovaných na místních pastvinách
• ryby z nedotčené a křišťálové vody
• mnoho zeleniny, jako jsou rajčata, lilek a okurky 
• sýry (řada těch, které jsou uznány s chráněným označením původu, je velmi bohatá)
• spousta dobrého extra panenského olivového oleje, který vše ochucuje a parfémuje
Navzdory nesporně středomořské povaze je řecká kuchyně ovlivněna mnoha rafinovanými vlivy. Nejcharakterističtější stopu zanechalo dlouhé období turecké (ale také arabské a dokonce indické) nadvlády. Nejznámějším příkladem této školy vaření je musaka, jedno ze základních jídel středovýchodní kuchyně. Mezi saláty převažují saláty založené na okurkách, někdy smíchané s jogurtem a vždy ochucené olivovým olejem a octem. Nejznámější, klasický letní salát je nejen z okurek, ale také z rajčat, cibule, zelené papriky, oliv a fety, tradičního polotvrdého sýra připraveného z kozího a ovčího mléka.

mušle s citronem

Čestné uznání patří širokému výběru sladkostí, bohatých na kořeněné vůně, sušeného ovoce, citrusovou kůru, likér a med a někdy zabalené v křupavém těstě. 
Pokud si některý z řeckých pokrmů připravíte, nejenže získáte jídlo neodolatelné chuti, ale přenesete se do Řecka, mezi dechberoucí výhledy, křišťálově čisté vody a do prázdninové atmosféry. 
Pokud jste v přípravě řeckých pokrmů začátečníci, začněte třeba jednoduchou specialitou tzatziki. Jedná se o jogurt a okurky, které vytvoří osvěžující omáčku, která se nejčastěji konzumuje s pita chlebem, s řeckým salátem nebo doplňuje gyros. Ve všech případech si pochutnáte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru