Vánoční nápoje, které vám zpestří zimní období

V zimě nejvíce toužíme po zahřátí. A co jiného zahřeje než teplý nápoj. Připravte si lahodné a hřejivé vánoční nápoje, které vás v chladných zimních dnech potěší na těle i na duši. Některé si můžete připravit s alkoholem, ale na své si přijdou i ti, kteří alkohol použít nechtějí.
HŘEJIVÉ NÁPOJE BEZ ALKOHOLU
Horká čokoláda
Nalámejte do hrnce mléčnou nebo hořkou čokoládu na kousky. Kousky čokolády zalijte smetanou. Zahřívejte, dokud se čokoláda nerozpustí. Míchejte do požadované konzistence, případně pro větší hustotu přidejte další čokoládu. Naopak na zředění nápoje můžete použít plnotučné mléko.

horká čokoláda

Teplé mléko se skořicí
Jednoduše ohřejte mléko a podle chuti přidejte skořici. Můžete přidat i další přísady podle vaší chuti a připravit si tak chutný nápoj, který potěší vaše mlsné jazýčky.
Zázvorový nápoj s kurkumou
Do hrnce nalijte hrnek vody, přidejte jeden kus nastrouhaného zázvoru, lžičku mleté kurkumy a přiveďte k varu. Poté stáhněte z plotny a nechte 10 minut odstát. Přidejte lžičku medu a šťávu z citrónu podle chuti. Dokonale promíchejte.
HŘEJIVÉ NÁPOJE S ALKOHOLEM
Svařené víno
Zvolte si vaše oblíbené víno. Ideální je červené, ale může být i bílé. Přidejte speciální směs koření určenou právě pro svařené víno. Můžete přidat i cukr. Krátce povařte a svařák je hotov. Pozor, teplota by neměla přesáhnout 70° C, aby nedošlo k vyprchání alkoholu.
Pomerančový punč
Použijte ½ l vašeho oblíbeného čaje, který běžně pijete. Do něj přidejte hřebíček, skořici a cukr podle chuti. K tomu přidejte pomerančový džus, pomerančový likér a rum. Směs povařte, přefiltrujte a nalejte do hrnku.

punč

Grog
Do sklenice nalejte 0,5 dl rumu, přidejte 3 kostky cukru, zalejte 1 – 1,5 dl horké vody, přidejte plátek citrónu a promíchejte.
Nasajte pořádnou vánoční atmosféru a užijte si zimní období i když venku mrzne jako kdy praští. Vám zima být nemusí. Zachumlejte se pod deku a vychutnejte si šálek vámi vybraného nápoje, který vás zahřeje na těle i na duši.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru