Život doma v karanténě

Náš životní styl se drasticky mění tím, že jsme nuceni zůstávat více doma pod jednou střechou a najednou zjišťujeme, jak to vypadá, když jsme například v práci. Najednou nám vadí křik dětí, křik psů, křik manželky, všechno. Nemůžeme si v klidu zahrát na počítači či konzoli, nemůžeme si v klidu číst a nemůžeme ani v klidu koukat na televizi, aniž by nezazněl nějaký jekot nebo řev. Představte si ale, že vaše manželka to tak má dnes a denně, pokud zůstává doma, nebo to má teď naprosto stejně, protože je obvykle také v práci a není zvyklá na to, že s vámi musí najednou trávit každou hodinu. Přesně proto je důležité, abyste přijali nezbytná opatření.

karanténa napsaná na modrém pozadí modrým písmem
 

  1. Čas pro sebe

Ten je neskutečně důležitý, protože si nejen odpočinete od toho druhého,  ale zároveň se nabijete energií na další vzájemnou interakci. Nemusíte být sami zavření několik hodin, ale pár hodin není nic proti ničemu. Prostě tomu druhému řekněte, že potřebujete čas o samotě. Pravděpodobně to tak má druhá strana taky, takže bude ráda, když se zamknete v pokoji. Pokud jsou ve hře děti, tak to je problém. Děti od pěti let si už dokáží hrát samy, ale ty menší potřebují neustálou pozornost, aby něco neprováděly či nelumpačily. Rozložte si tedy hlídání rovnoměrně, ať má  každý několik hodin klidu pro toho druhého.
 

  1. Čas spolu

Travte ho nějakou zábavou, hrou, sexem. To je docela jedno. Hlavně něco dělejte. Pokud nebudete nic dělat, začnete se nudit a když se člověk nudí, často vymýšlí lumpárny nebo naopak začne přemýšlet nad věcmi, na které by pomalu zapomněl. Jako když jste tehdy slíbili na narozeniny překvapení, jenže jste přinesli jen kytku. A to je pak oheň na střeše domu, ze kterého nejde uniknout.koronavirus plující bílým prostorem
 

  1. Vyjděte ven do přírody, máte-li možnost

Pokud bydlíte někde na kraji lesa bez lidí nebo v obci, kde je malá hustota, vyrazte ven se trošku provětrat. Nikdo vás za to nebude stíhat, tak využijte toho, že je to všechno více či méně liduprázdné.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru