Běháním k radosti

Sportovní aktivity jsou umořené, omezují se. Pokud už můžete do posilovny, pak s rouškou na obličeji, stejně tak v bazénu. Lidé tyto aktivity nevyhledávají, protože rouška je dost omezuje a stále musejí myslet na to, aby si ji nasadili. Přesto pohyb chybí. Tak jděte tam, kde se budete cítit dobře.
Vyběhněte si do přírody. Jestliže nemáte žádnou zkušenost s běháním, nepřepalte to hned na začátku. Začněte ostrou chůzí a postupně zvyšujte tempo. Můžete si pořídit Nordic Walking hůlky. Nevěřili byste, jak zrychlí váš krok. Navíc si protáhnete zádové svaly i svaly na rukách, protože pravidelně hýbete rukama. S holemi nadšenci už i běhají, vy raději zkuste běh pro nejprve bez hůlek.

muž při kondičním běhu

Zjistili jste, že vás rychlá chůze baví a nezadýcháváte se? Pak zvyšujte postupně tempo a přejděte a amatérskému „běhu“ – joggingu. Není to klasický běh, ale tak zvaný indiánský běh, kdy prokládáte běhání s chůzí, a to v určitých intervalech. Když se při běhání zadýcháte, máte čas se při chůzi zase vydýchat. Jogging je vhodný pro ty, kteří s běháním teprve začínají.
Častou chybou začátečníků je i přílišné oblečení, které se skládá z několika vrstev. Nezapomeňte, že při běžení se zahřejete. Je důležité přečkat prvotní pocit chladu a po zrychlení na něj hodně rychle zapomenete. V bundě a svetru byste toho moc neuběhli. Samozřejmostí je i správná běžecká obuv.

děvčata běží parkem

Jogging jste zvládli, tak můžete přistoupit k samotnému běhu, který se definuje tak, že se v určitém okamžiku jedná o letovou fází, to znamená, že se nohy nedotýkají země. Jestliže se necítíte na to, běhat sami, přizvěte kamarádku nebo známého a začněte běhat spolu. Není to o tom, že si spolu u běhání budete povídat, na to vám dech stačit nebude, ale vzájemně se hecnete a vyburcujete k tomu, abyste vyrazili z domu. Leckdy se člověku nechce, ale když na vás bude čekat kamarádka, donutí vás to a půjdete. Důležité je vydržet, až se z povinnosti stane radost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru