Bowling – skvělá rodinná zábava

Nevíte, kam vyrazit na výlet, venku je ošklivo, honí se mraky a stále prší? Pak – až se otevřou brány sportovišť, vyrazte s rodinou na výlet do bowlingového centra. Užijete si spolu spoustu zábavy. Ale určitě si místo nejdříve zabukujte na netu nebo si zavolejte přímo na bowling. Je předpoklad, až budou sportoviště otevřena, že je lidé vezmou útokem. Tolik moc strádají po sportu.
Divíte se, že mluvíme o sportu, když zároveň hovoříme o skvělé zábavě pro celou rodinu? Bowling je samozřejmě sport na profesionální úrovni. Má svou bowlingovou dráhu, přesný počet kuželek, národní soutěže ale i soutěžení na světové úrovni.

bowlingová koule

Občas si ho neznalí lidé pletou s kuželkami. Je to podobný sport, ale liší se samozřejmě pravidly, specifickou bowlingovou koulí a musíte mít i speciální boty, které vám zapůjčí každé sportoviště. Kouli na shazování kuželek nedržíte v dlani jako při hře v kuželky, ale uchopíte ji doslova prsty. Bowlingová koule má totiž tři malé kulaté otvory, přímo na prsty. Ti, kdo profesionálně soutěží anebo dochází na bowlingovou dráhu sic amatérsky, ale pravidelně, si zpravidla nechávají kouli vyrobit na míru.

žena hází bowlingovou koulí

Mají i různou váhu a jsou odlišené barvami, takže když si po pár hodech vyberete tu svou, se kterou se vám nejlépe hází, snadno ji pak mezi ostatními poznáte.
Během hry jde o to, že je stanoveno deset kol a každý hráč má dva hody. Jestliže se vám zadaří správná trefa a hned na první hod shodíte všech deset kuželek, pak jste borec, protože jste hodili „strike“ a díky tomu se vám v dalším kole první hod násobí dvakrát. Proto je žádoucí, abyste shodili ve druhém kole po   s t r a j k u   opět co nejvíce kuželek. Ale když prvním hodem neshodíte všechny kuželky, máte druhý hod, kterým můžete ještě nasbírat pár bodů a stav svého konta vylepšit.
Celkem lze nasbírat třista bodů, ale to hážou jen profíci. Vy budete napoprvé rádi, když naházíte alespoň stovku. Ale co je důležité říci, pokud plánujete bowlingové utkání s celou rodinou i s dětmi, nejde přece vůbec o získaný počet bodů, ale o radost ze sdílení nového zážitku, smích, mírné hecování a povzbuzování dětí. Vzduchem by měly lítat pochvaly, jaké skvělé potomky máte!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru