Proč vznikají při aktivním sportování křeče a bolesti svalů

K vyššímu opotřebení kloubů přispíváme i my sami, pokud správně nedržíme tělo, neprocvičujeme svaly a nemáme zpevněný svalový aparát.
Někdy k tomu napomůžou i úrazy a zranění, které si nevybírají mezi amatérskými ani aktivními profesionálními sportovci.

poraněný fotbalista leží na trávníku

Úrazy jsou kapitolou samy pro sebe.
Profesionální sportovci jsou jim vystaveni mnohem častěji, než my, lidé, kteří sport provozujeme jen pasivně anebo amatérsky. Profíci jsou totiž vystaveni mnohem vyšší sportovní zátěži, kdy překračují mnohdy své možnosti a jdou až za hranici, co unese jejich tělo. Sport je pro ně drogou a nepřemýšlejí, že si ubližují. Vesměs profesionálové jsou mladšího věku, kdy mladý člověk uvažuje a sní spíše o úspěchu, než o svém zdraví. Ví, že ke zdárnému sportu potřebuje být zdravý, ale nadměrnou tréninkovou přípravu neřeší, tu bere jako součást svého profesního života.
A někdy přicházejí kromě úrazů i nepříjemné křeče a bolesti svalů.
Tyto příznaky nastupují nejčastěji, když jsou svaly každodenně přetěžované při sportu anebo i náročné práci. Někdy k tomu napomůže i nedostatek správných minerálů, které mohou v těle chybět a organismus to pak dá najevo křečemi svalů, které jsou, mimochodem, velmi bolestivé a nepříjemné. Křeče nemusejí vznikat jen při aktivním sportování, ale i v jeho důsledku – nadměrným pocením, protože se tak z těla vylučují i potřebné látky, anebo při průjmovém onemocnění, horečce, ale i při užívání určitých léků.

lékař léčí bolest zádových svalů

Nejvíce jsou křečemi svalů ohroženi aktivní sportovci, starší lidé i pacienti, kteří trpí nedostatečností žilního systému, ale i těhotné ženy a lidé, kteří mají fyzicky namáhavou práci, u které vykonávají jednostranný pohyb.
Při těchto činnostech a zvláště při sportu, je doporučován dostatečný pitný režim, který je velmi důležitý a pravidelné doplňování minerálů a stopových prvků. Po sportu je důležité se protáhnout. Všimněte si, že běžec s vypětím všech sil protrhne cílovou pásku, ale přesto poklusává dál. Cyklista jede na doraz, a přitom ještě obkrouží jedenkráte stadion. A to proto, že je třeba vyplavit nežádoucí látky z těla. Sportovci moc dobře vědí, proč to dělají, dělejte to také.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru