Budoucnost v doručování spočívá v obrovských dronech

Je možné, že v budoucnosti nebudou společnosti potřebovat k doručování zboží lidskou sílu. Společnost Amazon již brzy plánuje začít s testováním zcela nového systému, jehož největší součástí budou speciální bezpilotní drony. Zatím by se mělo jednat pouze o dopravu balíků nad velkými městy. Myslíte, že si nic takového nemusíte představit? Zatím ani nebudeme muset.

velký dron nakupování
 

Patent už dávno mají

Amazon si zažádal o patent v této oblasti u úřadu pro průmyslové vlastnictví ve Spojených státech již v roce 2014. Od té doby se snažili celý proces a technologii vylepšit a testovat. Nyní se zdá, že se blíží do konce a již brzy se tyto gigantické drony skutečně vydají do ulic a budou roznášet balíčky svým klientům.
 
V první řadě se samozřejmě bude jednat o Spojené státy, kde by se drony měly nacházet až 13 kilometrů nad velkými městy. Jak to bude fungovat? Létající stroje budou pracovat s počítačovým systémem, který jim přesně řekne, co a kam mají dodat. V plánu je vybudování velkého distribučního centra, ze kterého by byly vysílány menší stroje přímo ke spotřebitelům.
 dron nad městem

Snaží se i jiné společnosti

Tento nápad pochopitelně neměl jen Amazon. Uvažovali nad ním i další firmy, ale pouze tato obrovská společnost se dostala tak daleko s patentem i testováním. Problémem, na který všichni naráželi je fakt, že větší letouny se nemohou dobře pohybovat ve více zalidněných oblastech. To by se ale mělo vyřešit právě menšími letouny, které bude používat Amazon. Budou moci ale dodávat pouze malé balíky o maximální váze 2,5 kilogramu.
 
Nový systém se stále nachází v testovací fázi a zatím není jasné, kdy bude spuštěn do ostrého provozu. Uvidíme, jak to bude fungovat v praxi a zda se dočká těchto inovací také Evropa. V první řadě zajisté půjde o Velkou Británii, ale pokud bude vše dobře fungovat, mohl by se tento systém rozšířit po celé Evropě, možná i po celém světě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru