Domácí kino nemusí být jen v obýváku

Možnost sledovat své oblíbené filmy ve vysoké kvalitě přináší domácí kino. Pro plné využití prostorového zvuku je důležitý vhodný AV receiver, minimálně šest reproduktorů, aktivní subwoofer a velká obrazovka nebo projekce. Další podmínkou je dostatečně velký prostor a ideální rozmístění domácího kina.

tv

  • V tomto případě platí jednoduché, ale důležité zásady.
  • Jestliže umístíte středový reproduktor na průzvučné plátno, pak by měl být levý i pravý reproduktor ve stejné výšce jako středový.
  • V případě, že je středový reproduktor nad obrazem nebo pod ním, umístí se přední reproduktory mezi výšku středového reproduktoru a výšku středu sledovaného obrazu.
  • Jaké jsou konkrétní požadavky na sestavu domácího kina
  • kvalitní centrální reprosoustava, která má dvě možnosti umístění. Buď nad nebo pod televizí.
  • přední reprosoustavy bývají umístěné vedle TV. Volit můžete z reprosoustav sloupových nebo regálových. Další možností jsou soustavy vestavné.
  • nejméně dvě prostorové (efektové) reprosoustavy – pětikanálové se umístí po stranách mírně dozadu. Sedmikanálové mají být ideálně naproti předním reprosoustavám.
  • jeden či dva aktivní subwoofery

Jednou z možností elegantních a miniaturistických High-End reproduktorů k domácímu kinu může být Focal Dôme 5.1 Pack.

Dejte své restauraci nový rozměr

Domácí kino nemusí být pouze součástí našeho obývacího pokoje. S jeho pomocí můžete oživit svou restauraci nebo bar. V tomto případě je vhodné investovat více finančních prostředků a pořídit si profesionální domácí kino. A to především v tom případě, že máte k dispozici ve své provozovně více místností. Z jedné můžete vytvořit malý kinosál.

domaci kino

Jaké výhody přináší domácí kino?

Pochopitelně, že první výhodou je sledování filmů, sportovních pořadů nebo hudebních produkcí ve vysoké kvalitě a v podstatě kdykoliv. Mezi další výhody patří přizpůsobení jakékoliv televizi, obrazovce či projektoru. Díky vícekanálovým reprosoustavám vytvoříte jedinečný zvukový zážitek, který připomíná moderní kinosály. Domácí kino může být také originálním a stylovým interiérovým doplňkem.

  • Jestliže chcete ozvučit velkou místnost, pak je ideální volbou Denon AVR-S970H.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru