Jak vybrat kravatu a dokonale ji sladit s oblekem i košilí

I když do práce nechodíte v obleku, každý muž by ve svém šatníku měl mít alespoň jeden oblek, košili i kravatu pro určité zvláštní příležitosti. Při výběru kravaty ale často muži chybují. Jak vybírat kravatu a sladit ji nejen s košilí ale i celým oblekem vám poradíme.muži v kravatě vypadají úchvatně.jpg

Na barvě záleží

Kravata by barevně měla ladit nejen se zvolenou košilí a barvou celého obleku ale měla by svému nositeli také ladit s barvou obličeje a především pak by měla jít k očím. Muž vypadá více důvěryhodně, jestliže správně zkombinuje svou kravatu s barvou svých očí. Pro pracovní pohovor nebo na obchodní schůzku by pak kravata měla mít modrou barvu. Jestliže potřebujete působit sebevědomě a mocně, sáhněte po červených odstínech kravaty.
Zatímco k pracovním záležitostem je potřeba vybírat kravatu v tmavých odstínech, pro společenské události se hodí kravata s výraznější a sytější barvou. Mužům s tmavými vlasy pak obecně sedí kravaty jasnějších barev a naopak světlovlasým typům zase temnější a ne tolik výrazné barvy.
Kravatu, kterou vybíráte ke konkrétní košili, vybírejte vždy tak že ji přehodíte přes rukáv a zhodnotíte tak jejich odstíny. Můžete zkusit i více kravat najednou, jen tak posoudíte, která z nich bude vypadat nejlépe. Pozor pak na košile se vzory. Vždy je jednoduší vybrat kravatu k jednobarevné košili, v případě, že je ale vaše košile vzorovaná, nemělo by se příliš moc vzorů objevovat i na vázance, efekt by pak mohl působit příliš překombinovaně.je však nutné ji umět správně zvolit a zkombinovat.jpg

Jak dlouhá by měla být

Často muži chybují i v délce zvolené kravaty. Ta by neměla být ani příliš dlouhá ani moc krátká. Jaká je tedy ideální délka? Vždy je to nejlepší vyzkoušet, uvažte si zvolenou kravatu a zkontrolujte kam, až sahá. Špička kravaty dosahuje ke sponě opasku, nepřekrývá ji, ale jen se jí dotýká? Pak máte zvolenou délku kravaty správně. Podle velikosti výstřiku saka zase poznáte, jak má být kravata správně široká. Pokud je výstřih na saku široký, měla by i kravata být širší a zase naopak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru