Carvingové lyžování je bomba

Pravdou je, že se moc od klasického lyžování neliší, ale zkrátka to chce správnou techniku a poté se během chvíle může stát z nás hotový závodník. K takovému sportu potřebujeme carvingové lyže, které nám svojí konstrukcí usnadňují sportovní jízdu po hraně. Dříve takto jezdili pouze sportovní lyžaři, dnes se do takové jízdy může pustit každý, kdo se nebojí a bude ovládat správný postoj. Ten je nesmírně důležitý. Správnou technikou se poté dají ovládat lyže, otáčení, hranění lyží nebo rovnou přenos naší hmotnosti. Čím rychleji se budou naše chodidla otáčet, tím více se budou lyže smýkat. A čím více budou lyže pěkně na hraně, tak se budou parádně vykrajovat oblouky.lyžař
Kdy je čas se pustit ze svahu?

  • V první řadě musíme mít nějakou jistotu a tak bude pro začátek ideální mírnější kopec. Postupně si můžeme vybírat větší sklon sjezdovky.
  • Pokud chceme správnou techniku, tak ji můžeme tak trochu přirovnat jízdě v autě. Tedy spíš k automobilovým pedálům. Pedály šlapeme a uvolňujeme plynule a protisměrně. Když řadíme, tak pouštíme plyn a šlapeme spojku v podstatě ve stejný okamžik. Úplně podobně funguje carving. Když pochopíme tento princip, poté bude jízda plynulejší.
  • Vnější lyže je vždy zatíženější, než ty vnitřní. Pro začátek je třeba se soustředit na chodidla. Princip této úvahy je zcela jednoduchý. Směrem, kterým chceme jet, tak musíme naklápět obě chodidla.
  • Tréninkem se přirozeně budeme zlepšovat v samotné technice. Jízda na lyžích v novém stylu se stane skutečným zážitkem na svahu, kdy pocítíme neskutečně velkou volnost. Navíc každý pohyb prospívá našemu zdraví.

lyžař na lyžařských závodech

Jaké vybrat lyže

V podstatě v dnešní době jsou již všechny lyže carvingové. Na výběr máme pouze délku, poloměr a tvrdost. Zkušený lyžař může zvolit lyže na svoji výšku postavy nebo i o něco delší. Tohle by si začátečník měl rozmyslet a jeho výběr by se měl omezit na kratší délku, třeba i deset centimetrů a s poloměrem pod 15 metrů. Podle lyžařské úrovně se vybírá vhodná tvrdost. Kdo si zrovna není jistý svojí volbou, tak bude lepší se obrátit na někoho, kde rozumí dané problematice a dobře poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru