Je grilované maso dobré nebo špatné?

Mnoho lidí tvrdí, že grilované maso je zdravým způsobem vaření kvůli omezenému kořenění a většinou i nízkému obsahu tuku, pokud se zvolíte libové maso.
Ve skutečnosti musíte být velmi opatrní, protože pokud nedodržíte správný postup, může to mít přesně opačné účinky. Grilování je označováno jako suché vaření při vysokých teplotách.  Právě u takového vaření, zejména u tučného masa, mohou vznikat karcinogenní látky. Tyto látky se nazývají heterocyklické aminy a vznikají v důsledku změn v chemické struktuře proteinů a kreatinu v kontaktu s vysokými teplotami. 

maso na grilu

Co dělat, abyste měli grilované maso, které vám neuškodí
Vyberte si libové kusy masa, které méně odkapávají a méně kouří. Umístěte maso nejméně 6 centimetrů od zdroje tepla. Vytvořte bariéru, která zabrání úniku šťáv z masa a produkci škodlivého kouře. Pokud je maso marinované, musí být velmi tenké, jinak má tendenci zuhelnatět. 
Jak je to s přibíráním na váze
Samotné grilované maso není pro štíhlou linii nijak škodlivé. Netučné grilované maso, které se konzumuje se zeleninou, nemá na tělesnou hmotnost žádný vliv. Aby nedošlo k přibývání na váze, je při grilování nutné vzdát se klobás, tučných omáček nebo sýrů. Zeleninu si lze k masu ugrilovat, nebo ji konzumovat čerstvou jako salát. Vyvarujte se při zahradním posezení pití šumivých nápojů jakéhokoli druhu a sladkých ovocných šťáv. Místo toho je nutné vypít hodně vody a v omezeném množství nevadí ani víno.

zahradní gril

Grilování a zažívací potíže
Stejně jako všechny potraviny bohaté na tuky a bílkoviny je i grilované maso tráveno poměrně pomalu. Aby bylo grilované maso lépe stravitelné, mělo by se vždy kombinovat se zelenou listovou zeleninou a dochucovat trochou soli. Koření, jako je zázvor, tymián nebo rozmarýn je prospěšné. Grilované maso by se mělo jíst jako první chod, protože je to jídlo, které se tráví nejdéle. Pravidlem pro trávení grilovaného masa je každé sousto třikrát požvýkat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru