Který umí nejlepší espresso?


Kávovar, to je opravdu bezvadný vynález. Ocení ho všichni, kteří si rádi vychutnají svou oblíbenou kávičku. V Evropě pijeme nejvíce espresso. Kávovar ho „vykouzlí“ za pomoci páry pod tlakem ze sedmi gramů kávy zhruba za půl minuty. Pijeme ho pak buď rovnou „černé a silné“ nebo tvoří základ pro další výborné nápoje. Nejčastěji tento základ doplňuje mléko či mléčná pěna. Nejoblíbenější z těchto kávových dobrot jsou caffe late a cappucino.kávovar vyrábí latte espresso
 
Jaký kávovar si pořídit? No samozřejmě takový, který „umí“ nejlépe náš oblíbený nápoj! A s takovou naší asistencí, jakou mu chceme a můžeme poskytnout. Někdo má rád kávu slabší ve velkém hrnečku, někdo kafíčko malé, ale hodně silné. Někdo chce přístroji při přípravě pomáhat a také si to užívá, jiného příprava zrovna moc nebaví nebo nemá dost času. Důležitou roli hrají při výběru přístroje samozřejmě naše finanční možnosti. Kolik peněz hodláme na jeho pořízení a každodenní provoz investovat.kapsle do kávovaru v misce
 
základní typy kávovarů:

  • kávovary automatické

Jak napovídá jejich název, jsou to kávovary, které pracují samostatně. Obejdou se bez naší pomoci, jen stiskneme tlačítko a vše zařídí. Kávu umelou, upěchují a spaří. Jsou vhodné do kanceláří a provozů firem. Všude tam, kde se vypije hodně kávy, ale není čas ji dlouze připravovat. To platí i pro větší rodiny kde je hodně milovníků kávy!
 

  • kávovary pákové

Těmto kávovarům musíme pomoci. Naplnit před přípravou každého šálku zásobník pod pákou mletou kávou. Je pro milovníky kávy, kteří kávu nejen rádi pijí, ale také se rádi podílejí na její přípravě. Tuto činnost si také užívají a mají na ni dostatek času.
 

  • kávovary kapslové

Tyto kávovary mají obsluhu jednoduchou, jsou rychle po ruce doma i v práci. Pořídíme je za nižší cenu než automatické a pákové. Ovšem uvaří nám jen kávu z kapslí, takže musíme počítat s tím, že bude dražší jejich provoz.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru