Móda čtyřkolek: jak se orientovat v nabídce

Jak si vybrat tu pravou čtyřkolku

Čtyřkolka umožňuje adrenalinovou zábavu v náročnějším terénu a na rozdíl od motorky, jde o komfortnější a bezpečnější způsob jízdy. Pokud je k tomu homologovaná, může jezdit i po běžných silnicích.
Sportovní čtyřkolky a užitkové čtyřkolky: jaké jsou rozdíly?
Díky úzkým rozměrům a použití řídítek místo volantu se čtyřkolka liší od terénního vozidla. Se čtyřmi koly zaručuje na rozdíl od motocyklu větší vyváženost a stabilitu. Řídí se jako motocykl.  

čtyřkolky v terénu

Sportovní čtyřkolky mají jako hlavní vlastnost pohon předních kol. Kromě toho vykazují sportovní design vhodný pro různé soutěže, pro které jsou původně určené. Mají mnohem nižší hmotnost, ale rozhodně výkonnější motory. Převodovku mají ovladatelnou pedálem, jako motocykl.
Užitkové čtyřkolky jsou jednorychlostní. To znamená, že zrychlení a zpomalení ovládá řidič plynem a brzdou. Ve srovnání se sportovními čtyřkolkami jsou vhodné pro výlety po polních cestách, ale také po běžných silnicích. Kromě toho jsou mnohem těžší než ty určené pro sport. Užitkové čtyřkolky mohou být opatřeny různými nosiči na přepravu předmětů. 
Které čtyřkolky jsou bezpečné?
A která čtyřkolka je bezpečnější? Vzhledem k tomu, že se jedná o motorová vozidla a je třeba hodnotit všechny vlastnosti, užitková čtyřkolka je mnohem bezpečnější než sportovní. Hlavním bodem je bezpochyby výkon motorů, velmi vysoký u sportovních čtyřkolek, na rozdíl od užitkových. 
Bezpečnost při řízení čtyřkolek je dána také zkušenostmi.
To by mělo být důležité při výběru vhodné čtyřkolky. I když jsou opravdu snadno ovladatelné, nesmíte podceňovat skutečnost, že existuje riziko nehody, a to hlavně ve složitém terénu.

dítě na čtyřkolce

Čtyřkolka na silnici
Je také důležité vědět, že pro cestu po běžných komunikacích musí být čtyřkolka homologovaná pro silniční provoz a k jejímu řízení je potřeba řidičský průkaz. V případě nehomologované a neregistrované čtyřkolky je její použití omezené například na vlastní pozemek.
Mini čtyřkolky pro děti: určené pro ty nejmenší
Kromě benzínových čtyřkolek existují také elektrické čtyřkolky, nebo spíše čtyřkolky na baterie, určené speciálně pro děti. Jedná se o hračky pro ty nejmenší. Čtyřkolky pro děti jsou napájeny 12voltovou baterií a jsou navrženy tak, aby poskytovaly správnou zábavu při nízkých rychlostech, díky nimž jsou bezpečné.
S autonomií, která se pohybuje mezi 45 a 60 minutami, a dobou nabíjení, která se pohybuje mezi 8 a 12 hodinami, lze tyto elektrické čtyřkolky pro děti používat jak na zahradě, tak doma, což dětem zajistí zábavu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru