Jsou nové technologie vždy lepší?

Není pochyb o tom, že dnes jsou nové technologie vyvíjeny skutečně závratným tempem. A stejně rychle jsou i dávány k dispozici veřejnosti. Vidíme to například u počítačové techniky, či mobilních telefonů, které jsou stále dokonalejší.
 
Dalším místem, kde se nové technologie často uplatňují, jsou i automobily. Neustále máme nová a nová vylepšení, jako jsou parkovací asistenti, senzory a další vylepšení, která mají za úkol zvýšit jak bezpečnost řidiče a cestujících, tak i ostatních účastníků silničního provozu.

děti hrající si na počítači
 
Je samozřejmé, že mnozí lidé tento vývoj vítají. Přeci jen, tyto nové vynálezy jim stále více usnadňují život, a to rozhodně všichni oceníme. Často bychom si život bez nich už nedovedli představit. Například si řekněme, kdo z nás by dokázal žít bez ledničky. Asi jen málokdo.
 
Ovšem je potřeba se ptát, zda tyto nové technologie skutečně přináší pouze samé výhody, jak se na první pohled zdá. Nebo jsou zde i nějaká negativa, se kterými je potřeba počítat, a kterým je nutné se přizpůsobit?
 
Bohužel, jako u všeho, i zde platí, že zde skutečně jsou aspekty, které nejsou tak příjemné. Mnoho lidí si je ani neuvědomuje, avšak jsou zde přítomná.

počítačový čip
 
Tím hlavním je stále se zvyšující závislost lidé na technologiích. Bez některých již mnozí z nás nedokážou existovat. To může být problém například u již zmíněných automobilů. Pokud se například budeme spoléhat pouze na parkovacího asistenta, postupně ztratíme schopnost parkovat samostatně. A pokud se rozbije, budeme mít velký problém.)
 
Dalším problémem je prohlubování mezigenerační bariéry. Je to proto, že starší lidé se nedokážou novým technologiím tak přizpůsobit. Mají problém s jejich pochopením a tím i používáním. Na rozdíl od svých potomků jim nerozumí. To může i vyvolávat problémy ve vztazích.
 
Rozhodně je tedy dobré mít tyto skutečnosti na paměti, a dávat si pozor, abychom tato negativa minimalizovali. Jen tak zajistíme, že z těchto nových vynálezů budeme maximálně profitovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru