Mohou být nové technologie nebezpečné?

Není pochyb o tom, že se nejrůznější technologie v současné době vyvíjejí skutečně rychlým tempem. Mnohdy se mluví i o druhé vědecko-technické revoluci. A stejně rychle jsou tyto nové vynálezy dávány i k dispozici veřejnosti.
 
Nejjasněji je to vidět ve stále nových modelech mobilních telefonů, nebo například ve vylepšeních automobilů. Zde sem patří například nejrůznější parkovací i jiní asistenti.

znázornění umělé inteligence
 
Nevýhodou samozřejmě je, že to zároveň znamená i rychlé zastarávání technologií. Tím se velmi rychle snižuje jejich hodnota, a také to znamená, že musíme často kupovat nové modely nejrůznějších přístrojů, neboť ty starší přestávají být kompatibilní.
 
Není však pochyb o tom, že rychlý vývoj nových technologií v některých lidech vyvolává obavy. Tou hlavní je pak to, že se na nich staneme příliš závislými. Tím pádem bychom měli značný problém, pokud by z nějakého důvodu přestaly fungovat.
 
A je pravdou, že tyto obavy mohou být v některých případech oprávněné. Příkladem může být internet. Ten má bezesporu mnoho výhod. Avšak není pochyb o tom, že pokud by spadl, způsobilo by to prakticky celosvětový chaos.

počítač a tablet
 
Další obavou, která s tou první částečně souvisí, je fakt, že se nové technologie stanou tak inteligentními a samostatnými, že nás nakonec ovládnou. Místo, aby sloužily nám, budeme my sloužit jim. A to rozhodně není příjemná představa.
 
I zde je potřeba vzít v úvahu, že se umělá inteligentce stává stále dokonalejší. Mnozí tvrdí, že není daleko doba, kdy nebudeme moci rozeznat, zda mluvíme se skutečným člověkem či s robotem. Avšak zároveň je nutné si uvědomit, že lidé nejsou tak hloupí.
 
Proto ačkoliv bychom měli jistě používat opatrnost, obavy nejsou příliš na místě. Doba, kdy nám bude hrozit reálné nebezpečí, je ještě poměrně vzdálená. A do té doby vymyslíme i opatření, která nás před ním ochrání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru