Sportovat se dá různě

Někdo si nedovede představit život bez pravidelného pohybového cvičení jako je aerobic, zumba, kruhový trénink anebo klidnější, ale o to výživnější – pilates, jóga, core a další. Jiný pravidelně míří do posilovny, kde nabírá svalovou hmotu. Další sotva ráno vstanou, hodí na sebe své obvyklé sportovní oblečení a zamíří poklusem do parku, který pozvolna proběhne, aby se do oněch míst mohl vrátit navečer a běhání si prodlouží alespoň na hodinu.

sportovní plavání na jezeře

Mezi zdraví prospěšný pohyb se počítá i plavání, obzvláště na znak anebo styl prsa, kdy máte zároveň i ponořenou hlavu. Úspěšně si protahujete a posilujete zádové svaly, paže, nohy, de facto tak rozvíjíte kloubní pohyblivost. Ochablé svalstvo se probouzí a zkrácené protahujeme. Plavání je dosti náročné, když ho nešidíte. Ale aby plavání mělo nějaký smysl a význam, měli byste plavat v jednom kuse minimálně půl hodiny a ještě lépe celou hodinu. Ti, kdo pravidelně tráví čas v bazénu, zpravidla netrpí bolestmi zad.
Navíc voda zmírňuje stav gravitace na tělo, které nadnáší a tím se odlehčuje vaší páteři a pohybovému aparátu. Je mnohem zdravější než například běhání po tvrdém povrchu. Váš pohybový aparát jakoby „odpočívá“. Ve vodě jste právě nadnášení a vaše klouby netrpí žádnými nárazy a otřesy, jen „si ležíte“, ale makáte.

miminko plave v maminčině bříšku

Nepracujete pro své tělo ale nadarmo – získáváte i mnohem zdravější srdce, které se pravidelnými tréninky stává výkonnějším. Jestliže se vrhnete do plavání, jste vlastně stále ve vodě a pohybujete se, vyvíjíte nezměrnou aktivitu, která podporuje spalování tuku a zlepšuje vaši kondici, tvaruje tělo. Jen si všimněte skvělé postavy profesionálních plavců – široká ramena, útlý pas, pěkně tvarovaná stehna. Vodu jako takovou milujeme i proto, že v nás vyvolává zasunuté vzpomínky, kdy jsme plavali v maminčině bříšku, kde jsme se cítili v naprostém bezpečí a jen tak jsme se tam líně (jasné – jak kdo!) převalovali. A někomu se tam dařilo tak dobře, že se mu ani nechtělo ven!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru