Můžeme sportovat v koronavirové době?

Samozřejmě, že můžeme a nemusíme se vymlouvat, že nemůžeme do posilovny a do fitka. Že nám „běží“ permanentka a my bychom tak rádi cvičili a nemůžeme. A to díky opatřením, která zakazují tento – pro nás – skvělý pohyb. A naříkáme, nadáváme a zůstáváme doma. Sledujeme televizní vysílání, hned po ránu rozjíždíme počítače, aniž bychom se nasnídali a sledujeme, co se událo, co se připravuje a kdy budeme moci vyrazit s kámoši do oblíbeného fitness centra. A zase nic! Jsme naštvaní a opanuje nás zloba. Zůstáváme doma a tloustneme.

smutný člověk v depresi

Položte si otázku, zdali je to správný přístup? Vezměte to tak, že věci běží a my je nemůžeme změnit, my je musíme přijmout, ať se nám líbí nebo nelíbí. Není možné sdružování, není možné cvičit ve fitnessu, tak to tak vezměte. Vždyť není všem dnům konec?
Naopak – konec nářkům a lkaní! Vymyslete si náhradní program. Začněte běhat! Že nemáte vhodnou obuv? Pak začněte pravidelně chodit. Že nemáte Nordic Walking hůlky? Tak choďte bez nich! Pořád lepší bez hůlek, ale mít pravidelný pohyb. Že se vám nechce ven do podzimních plískanic, mlhavého oparu a deště? Pořádně se oblečte, zvolte nepromokavou obuv, navlékněte pláštěnku, vezměte si deštník. Jsou mezi námi i takoví supermani, že deštník nepotřebují a vyběhnou prostě v dešti s tím, že po běhu se doma osprchují a navléknou teplé oblečení. Tomu říkáme kladný přístup a posíláme odvážlivcům velkou gratulaci! Že nejste zvyklí chodit po venku, ale naopak rádi trávíte a procvičujete své tělo v suchu a bezpečí posilovny?

člověk s rouškou a psem na procházce

OK, když ani slova výše uvedená nejsou pro vás vhodná, pak dělejte, jak myslíte. Plačte, stěžujte si, nandejte si o 3 knedlíky víc a pochutnejte si na smetanové omáčce. Ale pak si nestěžujte, že propadáte depresi a nebezpečně nabíráte kilogramy nadváhy. Zvolili jste si to sami.
Není lepší vybrat si jiný pohled? Proč nepřijmout fakt, že to tak prostě je a raději vymyslet náhradní program? Sport přece není jen o tvrdé dřině v posilovně a na nářadích k tomu uzpůsobených. Třeba přišlo mezidobí, kdy se máte pohybovat jinak a jiným směrem …


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru