Nenechte se pohltit mýty o hubnutí

I vy jste na ně možná narazili, když jste hledali rady, jak shodit přebytečné kilogramy. Ano, řeč je o mýtech o hubnutí, kterých se v posledních letech rozšířila poměrně dlouhá řada. Jaké jsou nejrozšířenější mýty o hubnutí a proč se vyplatí jim nevěřit?

zdravá strava

  1. Hladovění je jedinou cestou ke zhubnutí

Tak tomuto mýtu rozhodně nevěřte. Je to přesně naopak. Jedině pravidelným stravováním se vám podaří udržet si vaši váhu nebo shodit přebytečná kila. Tělo potřebuje ke spalování dostatek živin. Hladověním byste se akorát dopracovali k nežádoucímu jojo efektu. Dopřejte si proto bez obav 5 jídel denně a dopřávejte si jídlo spíše častěji, ale po menších porcích.

  1. Nadváha v rodině

Mnozí se ani do hubnutí nepouští z toho důvodu, že přece mají nadváhu v rodině, a tak ani oni nemají ve vínku být štíhlí. Ovšem i toto je velký omyl. Genetika sice hraje roli, ale ne takovou.

  1. Nesnídat

Nesnídat je velkou chybou, která se rozhodně nevyplácí. Právě snídaně je nejdůležitějším jídlem celého dne. Pomůže vám získat potřebnou energii a nastartovat metabolismus.

metr

  1. Vyřadit tuky

Ani vyřadit tuky se nevyplácí. Rozhodně neplatí, že byste v hubnoucím režimu měli konzumovat výrobky se sníženým obsahem tuku. Zařaďte do vašeho jídelníčku bez obav rostlinné a rybí tuky.

  1. Poslední jídlo do 18 hodin, pak už ne

Tady záleží na tom, v kolik hodin chodíte spát. Pokud až kolem desáté večer, pak si bez obav můžete jídlo dát ještě i ve 20 hodin. Platí totiž pravidlo, že poslední jídlo by mělo být přibližně 2 hodiny před ulehnutím ke spánku.

  1. Omezení pečiva

Rozhodně není pravda, že musíte vyřadit z jídelníčku veškeré pečivo. Můžete pouze jen to z bílé mouky nahradit celozrnným.

  1. Zdravá strava bez nutnosti pohybu

Ani zdravá strava vám nezaručí to, že zhubnete. Vhodné je zařadit pravidelný pohyb, který vám pomůže urychlit shazování kilogramů. Navíc vám i zajistí pevnější postavu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru