Než sednete na kolo

Za dob mládí dnešní starší, nebo dokonce nejstarší generace bylo kvůli panujícím složitostem jednoduché. Když chtěl někdo jezdit na kole, musel toto nejprve sehnat, to znamená dlouho obíhat obchody v naději, že třeba bude mít štěstí a uspěje, a potom zkrátka akceptovat, co sehnal, protože nebylo moc z čeho vybírat.
Na takové kolo si pak člověk v teplé části roku oblékl tepláky a triko či něco staršího, co se mohlo případně umazat či roztrhat bez rizika, že by toho člověk příliš želel, a pokud dotyčný vyjížděl za nepříznivého chladného počasí, zkrátka si přibral i nějaké ty rukavice, aby mu nemrzly prsty, a ze stejného důvodu i něco na hlavu.

dva cyklisté

To už je ale minulost. Dnes už si je z čeho vybírat, a tak si lidé vybírají. Z věcí, jež k jízdě na kole nesmí chybět (logicky nebo z pohledu dopravních předpisů), i z toho, co je takříkajíc jenom pro parádu.

A co by dnes nemělo správnému bikerovi chybět?
Toho je docela dost. V první řadě pochopitelně bicykl, a nejen tak ledajaký, nýbrž celoodpružené kolo, na němž tělo a zejména, co navazuje ve spodní části na záda, nejméně trpí. Pak je tu nezbytná – přinejmenším pro naše nejmladší – příslušná přilba, již si svět žádá, protože je u nás už i tak dost padlých na hlavu, a k ní i další chrániče, jež mají zabránit či alespoň omezit riziko, co se zranění týká.
Aby našinec nebyl za vagabunda, je mu pak potřeba i cyklistické oblečení, tedy cyklistické kraťasy a dres na kolo, a pochopitelně by zřejmě neměly chybět ani rukavice na kolo, které se – jak my obeznámení víme – nepoužívají k tomu, aby člověk na svém kostitřasu nezanechal otisky prstů, ale třeba proto, aby mu držely ruce pevně na řídítkách. Protože by nedokonalý úchop mohl znamenat cokoliv, třeba i poležení si v nemocnici, nebo dokonce na hřbitově.

cyklista

A kde to sehnat? A kde sehnat třeba i kola, rámy, doplňky či batoh na kolo? Kde se nabízejí kurzy, vouchery a podobně? Logicky na , kde si člověk může zboží vyzvednout v Singltrek Centru na Singltreku pod Smrkem, nebo si ho nechat zaslat. Aby mohl být dokonalým bikerem, a ne jenom nějakým obyčejným cyklistou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru