Rybářské potřeby

Vzhledem k tomu, že je v naší zemi rybník doslova na každém kroku, je u nás i rybaření dlouholetou tradicí. V dávných dobách sloužilo spíše k obživě, zatímco dnes chodíme k vodě relaxovat a zároveň začít trochu adrenalinu. Každý zkušený rybář ví, že jsou naše ryby stále obezřetnější a není tak snadné některou přesvědčit, aby se dala chytit. Proto je základem pro budoucí úspěch špičkové vybavení. Nejvíce žádanou a oblíbenou rybou je bezesporu kapr.

naviják

 • Současní výrobci přinášejí možnost zkompletovat si prut tak, aby byl ideální právě pro lov těchto ryb.
 • Jednotlivé navijáky na kapry se od sebe liší především velikostí cívky.
 • Můžete si tedy zvolit naviják s menší cívkou nebo přímo velkokapacitní navijáky.

Pruty na kapry

Moderní pruty na kapry vynikají vysokou skladností a pochopitelně i odolností. Novým prvkem je například zasouvací zadní díl, který zkrátí transportní délku, ale nemá žádný negativní vliv na odolnost prutu. Tím pádem se můžete vydat na ryby například hromadnou dopravou nebo na kole.

 • Ačkoliv tyto pruty patří do kategorie kaprových, je jejich využití v podstatě univerzální a hodí se i na lov ostatních druhů ryb.

Vlasec na kapry

Dalším prvkem, na který je při výběru nutné dávat velký důraz, je vlasec. I ten si můžete zvolit přímo na míru vašemu rybaření. Vlasec na kapry je vyroben speciální technologií, která umožní jak daleké nahazování, tak i vyvážku.

pruty

 • Musí mít tři základní vlastnosti:
  1. vysokou nosnost
  2. nízký průměr
  3. extrémní odolnost vůči oděru

Pro úspěšný lov je také dobré zaměřit pozornost na barvu vlasce. Ideální je tmavě hnědý, který dokonale splyne s vodním prostředím. Ačkoliv jsou kaprové vlasce na první pohled velice tenké, překvapí vás až neuvěřitelnou nosností v uzlu.

 • Dokonalá symbióza všech součástí rybářského vybavení je prvním krokem k úspěšnému lovu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru