Obytný vůz: hit letošní letní sezóny

Obytný vůz se stává jednou z nejvyhledávanějších možností, jak v současnosti bezpečně cestovat a bydlet na cestách.
Sociální distancování poznamenalo velkou část lidské populace a pokud se k tomu přičtou i vyhlídky zaplacené dovolené, která se nemůže uskutečnit a nekonečné čekání na vrácení peněz, tak se dovolená strávená v obytném voze jeví jako bezpečná volba.

interiér obytného vozu

Dovolená na čtyřech kolech není pro každého
Nejprve je třeba zjistit, zda jste opravdu ochotni strávit dovolenou v autě. Největší výhodou je svoboda pohybu. V okamžiku, kdy se nemusíte starat o to, kde budete nocovat, dostává cestování naprosto jiný rozměr. Obytné auto vám také umožní přepravit pohodlně i objemnější náklad, například sportovní vybavení. Nemusíte také nikde řešit, kde se najíte, jak je to tam drahé a zda je to bezpečné. Můžete si jídlo připravit ve stejné kvalitě, jak jste zvyklí z domova.
Při tomto stylu dočasného bydlení si jen musíte zvyknout na trochu menší rozměry vašeho obydlí. Přece jen jde pouze o automobil a jeho možnosti jsou omezené. I z tohoto důvodu je nutné udržovat vnitřek vozu v uklizeném stavu. Nevyhnete se tedy běžnému „domácímu“ uklízení, jako je mytí nádobí, úklid podlahy atd.
Pro klidný pobyt by také vozidlo mělo být v perfektním technickém stavu a je potřeba před výjezdem zkontrolovat technickou stránku vozidla, ale i další systémy, jako je elektrický rozvod v obytné části, funkční vodní systém, funkční topení, zabezpečený plynový zásobník, pokud je ve voze atd.
Obzvlášť pokud si obytný vůz pronajímáte z půjčovny, je třeba se přesvědčit o tom, že nebudete muset během dovolené řešit žádné opravy.

obytný vůz na pláži

Koupit nebo pronajmout?
Pokud cestujete rádi a pobývání na chalupě na Šumavě vám nic neříká, možná pro vás bude výhodnější si vůz zakoupit. Náklady se vám během několik let vrátí, pokud jste zvyklí cestovat často. Vůz využijete nejen pro cestování po neznámých krajinách, ale můžete tak jezdit i za rodinou nebo k přátelům a být soběstační. Když se uskrovníte, můžete na cesty vzít i děti nebo vnoučata.
Pokud se rozhodnete ke koupi
Koupě obytného vozu je finančně náročná záležitost a je třeba výběru věnovat stejnou péči, jako byste si pořizovali nemovitost. Obzvláště pokud kupujete již používané vozidlo, obezřetnost je na místě a vše si důkladně prohlédněte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru