Pozor na podvodné seznamky, kde nejde snadno zrušit členství

Touha seznámit, nedočkavost a kolikrát zlomené srdce jsou příčinou, proč zapomínáme na opatrnost a může se pak stát, že na nějaké online seznamce zaplatíme víc, než bychom chtěli. A navíc se s nikým neseznámíme. Na co si dávat při seznamování pozor a jak jednoduše poznat podezřelou seznamku, která se vás bude snažit především obrat o nemalé peníze? Pojďme se na to podívat v našem článku.

Základním problémem je placené členství

Každá služba, stejně jako seznamky, musí nějak pokrýt své náklady a vydělávat. To znamená, že platby za zvýhodněné funkce, které vám skutečně usnadní seznamování, nebo zvýhodnění inzerátu před ostatními jsou naprosto v pořádku. Můžete je a nemusíte využít. A pokud využijete, tak za své peníze dostanete to, co čekáte.

Pokud je ale seznamka navržena a provozována pouze za účelem co nejvíc svého uživatele zkasírovat, nenabídnout mu za utracené peníze odpovídající službu, a dokonce i později strhávat z karty peníze, to už je opravdu nefér. Proto si dávejte na každé seznamce velký pozor v případě, že po vás chce platbu kartou. Neplatí to pouze u seznamek, ale u jakýchkoliv služeb. Často se můžete setkat s předplatným služeb, které je později automaticky prodlužováno a pokud si toho nevšimnete, můžete zbytečně přijít o další peníze.

Zláká vás porovnávač seznamek, zkasíruje seznamka

Pokud budete hledat nějakou seznamku a nevsadíte na nějakou ověřenou českou, jako třeba seznamka.cz, štěstí.cz nebo randino.cz, potom můžete objevit také porovnávače seznamek. Ty obvykle míchají solidní seznamky i s těmi, kde můžete utratit spoustu peněz. Snaží se ve vás vzbudit důvěru a jediné o co jim jde je to, abyste přes nastražený provizní odkaz pokračovali na cílový web. Pokud se tam zaregistrujete a utratíte nějaké peníze, tak z vás má tento porovnávač provizi. Níže je pár vybraných porovnávačů, které vás chtějí nasměřovat za provizi někam jinam.

srdce na klávesnici

  • 5nejlepsichseznamek.cz (be2, Academic Singles, Singles50)
  • seznamovaci-seznam.cz (be2, Academic Singles, Singles50)
  • top5prilezitostneseznamky.com (be2)
  • vaznaseznameni.cz (Academic Singles)
  • zahybaniprozeny.cz (jiné nedůvěryhodné seznamky)
  • nejlepsi-seznamky.com (jiné nedůvěryhodné seznamky)
  • top-seznamky.com (jiné nedůvěryhodné seznamky)

Zdroj: randino.cz/online-seznamky-negativni-recenze-a-zkusenosti

Jak si jednoduše prověřit každou seznamku

Když přijdete na jakoukoliv seznamku, kterou ještě neznáte, pak není nic jednoduššího než se podívat do kontaktních údajů. Pokud chybí, nebo je provozovatelem nějaká zahraniční společnost a nejedná se o nějakou celosvětovou sociální síť, tak potom zbystřete. Stejně tak je vhodné nahlédnout do obchodních podmínek alespoň na to, kolik a za co případně zaplatíte a jaká máte práva nebo možnosti reklamace služeb.

Nejlepším možným způsobem je zadat do google vyhledávací dotaz, který zahrnuje název seznamky + recenze nebo zkušenosti a vyhledat si případné negativní zkušenosti uživatelů, kteří seznamku vyzkoušeli před vámi. Doporučit můžeme například tyto výsledky vyhledávání (vynechte placené reklamy): google.com/search?q=seznamka+be2+recenze

Vy samozřejmě můžete vyzkoušet libovolnou seznamku, kterou chcete využít pro seznamování online, a ještě, než se zaregistrujete, tak si ji alespoň trochu prověřit. Tak hodně štěstí!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru