Proč dávají muži přednost kariéře před rodinným životem?

Muž je zpravidla orientován na výkon a zajištění rodiny oproti ženě, která je založením spíše opatrující a opečovavající rodinný krb. Tak to bylo nastaveno již před tisíciletími a zdá se, že to bylo správně. Muž je od přírody lovec – vyrážel za obživou, přinášel do jeskyně, kde naopak vládly ženy, ulovené maso, které pak ženy zpracovávaly. Muž byl ten, na kterém ležela tíha odpovědnosti zajistit ženu a děti, aby měli všichni co jíst a přežili těžká období. A to zůstalo dodnes. Zpravidla je to muž, který je stále orientován na výkon a tudíž kariéru. Protože postup v zaměstnání jemu i jeho rodině přináší zisk v podobě peněz a dalších výhod a benefitů.tabule s nápisem 100% úspěch
Jak vypadá muž šplhající po kariérním žebříčku? Ráno se možná pozdraví s dětmi a ženou a celý den už není k vidění. Vrací se navečer vyčerpaný a unavený, takže mu už nezbývají síly na to, aby trávil čas společně se svými dětmi. Sdílení s manželkou, které je v manželství tak důležité, jde také stranou. Potřebuje si odpočinout, aby druhý den ráno opět vyrazil a postoupil svou pílí a odpovědností zase o příčku výše na onom karierním žebříku.
Pokud máte, muži, chápavou manželku, která má uznání a umí vás podpořit, máte vyhráno. Ale tam, kde docházejí síly už i manželce, která nechce trávit víkendy sama jen s dětmi a bez vás, do divadla už odmítá chodit s kamarádkou, tam začíná situace „houstnout“.podnikatel a růst firmy A ty se, muži, rozmysli, zda dáš přednost rodině, kterou umíš zabezpečit i s nižším příjmem, anebo je pro tebe prioritou kariéra a úspěch v zaměstnání. A odpověz si na otázku – proč je pro tebe kariéra tak důležitá, že oželíš společně strávený čas s dětmi, na které jste se se svou milovanou ženou před léty tak moc těšili. Vzpomeň si na první krůčky svých dětí, na první projížďku na kole, kdy děti výskaly radostí, když tě objaly a přitiskly svůj voňavý obličejíček k tvé tváři. Dítě tě bezmezně miluje. Co se stalo, že na tyto chvíle radosti a štěstí dovedeš zapomenout? Co ti uvnitř chybí, co ti schází? Že si to „něco“ nahrazuješ úspěchem v zaměstnání na úkor své rodiny?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru