Proč je takový zájem o trampolíny v akci

Trampolínové parky

Trampolínových parků se u nás vyrojilo několik desítek. Namátkou můžeme jmenovat např. kladenský ve sportovním areálu Sletiště, centrum v pražských Letňanech, skákadla v prostorách bývalého areálu lounské vodárny, sportoviště v Železné Rudě poblíž skiareálu Nad nádražím a mnohé další. Tato zábavná zařízení mají jedno společné, využívají pružných dopadových ploch instalovaných v různých koncepcích na velkém prostoru, kde se může pohybovat současně více zájemců. Atraktivitě těchto sportovních zařízení odpovídá i cena, která vás na hodinu zábavy vyjde na několik stovek korun.

trampolína

A právě atraktivita je tím hnacím motorem, proč se tato centra budují a proč je o jejich návštěvy takový zájem. Důvod je prostý, řada lidí totiž zjistila sama na sobě, jak přínosné dovádění na pružné ploše je, a především jak se při tom cítí. Expanze této sportovní zábavy se projevila i zvýšeným zájmem o trampolíny v akci, které lze instalovat na vlastním pozemku, a především je lze provozovat zdarma, a to kdykoli vás napadne, v podstatě bez omezení.

Proč roste na veřejnosti obliba trampolín

S trampolínami je to jako s každým jiným sportem. Stačí pár nadšenců, kteří rozšíří informaci o pozitivním vlivu skákání na měkké podložce, a rozběhne se lavinová reakce. Je skutečně tento způsob zábavy, relaxace a sportovního vyžití tak účinný, jak se o něm proslýchá?

pružiny

Stačí zalovit v recenzích na internetu a dozvíte se z mnoha pramenů, jak vám tento pohyb posílí srdeční činnost, jak se zaměstnají i hluboké vnitřní svaly trupu a končetin, které využíváme jen sporadicky, jak se podporuje imunitní systém a činnost lymfatických orgánů, a to vše bez přetěžování kloubů, které dostávají zabrat u většiny druhů sportu. Zároveň odbouráte stres, a to velice efektivně, neboť se tento druh pohybu považuje za dokonalý antistresový prostředek. Odhodíte za hlavu běžné všední starosti a budete se cítit odpočatí a zrelaxovaní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru