Se srovnáním povinného ručení ušetříte

Plánujete změnu povinného ručení? Zkuste srovnání online a ušetřete nejen peníze, ale také i čas.

Povinné ručení je neoddělitelnou součástí života všech řidičů. A čím silnější máte auto, tím finančně náročnější pro vás povinné ručení je. Stejně tak se vám prodraží, pokud jste v předchozích letech měli dopravní nehodu, nebo pokud jste mladý řidič bez zkušeností. V tu chvíli se vyplatí přemýšlet, kde získat povinné ručení co nejlevněji.

Od roku 2000, kdy mohou povinné ručení sjednávat v podstatě všechny pojišťovny, se situace na jednu stranu zjednodušila – nemusíte být uvázáni jen u České pojišťovny. Na druhou stranu je ale výběr tak široký, že najít pro sebe to nejvhodnější povinné ručení není žádná legrace.

Pro většinu majitelů motorových vozidel je nejlepším povinným ručením to nejlevnější. Nicméně pokud chcete opravdu splnit zákonnou povinnost, a ještě k tomu i ochránit svůj majetek, dívejte se spíše po nejlepším poměru cena / výkon. A v tom vám může výrazně pomoci kalkulačka povinného ručení.

povinné ručení

Co získáte srovnáním povinného ručení?

V první řadě přehled o nabídkách na trhu. Kalkulačky v sobě mají nahrané ceny a podmínky několika různých pojišťoven a díky tomu zjistíte, co za své peníze opravdu získáte.

Další výraznou pomocí je cenová úspora. V současné době, kdy se markantně zvedla cena elektřiny, plynu, potravin i pohonných hmot, je každá koruna v domácím rozpočtu dvakrát tak důležitá. Díky jasnému přehledu víte, za co platíte.

Nicméně nejvýraznější výhodou srovnání povinného ručení je časová úspora. Pokud byste měli obejít, byť i jen pět pojišťoven a od každé si nechat udělat nabídku na míru, návštěva v každé bude trvat minimálně hodinu. Pak ovšem musíte ještě započítat fakt, že si srovnání musíte provést sami, doma ve volném čase. A pokud budete chtít ve srovnání provést dodatečné úpravy, opět vás bude čekat návštěva pojišťovny, abyste si mohli nechat spočítat aktualizovanou verzi povinného ručení.

Při srovnání můžete také využít služby asistenta, který pro vás srovnání provede, ihned započítá potřebné změny a navíc – mnohdy disponuje nabídkami, které na trhu běžně nejsou. I proto se srovnání povinného ručení online vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru