Stříbrné šperky jsou skvělým doplňkem pro každou příležitost: noste je přesně takhle!

Stříbrné šperky jsou ve světě klenot známým pojmem. Jen málokdo z nás někdy nepodaroval druhé právě stříbrným šperkem, málokdo z nás ho také někdy nedostal od druhých. Šperky ze stříbra jsou totiž trvanlivým a padnoucím doplňkem, který snadno sladíte s jakýmkoliv outfitem. Stříbro se zkrátka hodí ke všemu a s jeho výběrem nikdy nešlápnete vedle.

Stará láska nerezaví

Možná, že si vzpomenete na své první šperky. Byly dost možná stříbrné a vybavíte si je, když uvidíte staré fotky z dětství. Právě stříbrné šperky jsou totiž častým darem a stříbro je jedním z nejoblíbenějších materiálů vůbec. Je vcelku nenáročné na údržbu, jeho cena je příjemná a hodí se ke všemu. Stříbrné šperky – prstýnky, náušnice i náhrdelníky tak zkrátka nechybí téměř v žádné šperkovnici. I když mohou měnit například v chlorované vodě svou barvu, obvykle nepotřebují žádné další investice kromě pravidelného čištění – lesk a krása se jim tak snadno vrátí a vy si šperky můžete užívat po dlouhá léta.

Jak stříbro nosit?

Už dávno neplatí, že se stříbro nesmí kombinovat s jinými kovy. Ba naopak – i nejznámější značky tvoří kolekce plné kombinací stříbra, zlata i růžového zlata. Proto se nebojte experimentovat. Navíc vám kombinace více druhů barevných kovů ušetří i spoustu času – nebudete muset přemýšlet nad tím, zda se k sobě doplňky hodí. Odpověď je totiž jednou pro vždy „Ano!“

S kameny, či bez nich?

Šperky ze stříbra jsou ideální i v případě, že chcete nosit klenoty ozdobené drahokamy. Na stříbrných špercích totiž vynikne krása barevných kamenů ještě o poznání více. Pokud ale kameny nejsou to pravé pro vás, decentních šperků bez aplikací nabízí klenotnictví více, než si jen dokážete představit.

stribrnynahrdelnikskruhovympriveskem

Na ples i do práce

Stříbro se dokonale hodí jak ke slavnostním událostem, jako je svatba, ples nebo oslava, tak i do práce na poradu či na běžné každodenní nošení. V úvahu je pak třeba brát jen to, jak mohutný a ozdobený šperk zvolit. Zatímco k večerním šatům se nemusíte bát vzít šperk takový, který bude zářit na míle daleko, na běžné nošení se hodí spíše decentní prsteny nebo řetízky, které tak akorát doplní váš outfit. Výhodou takových decentních šperků je to, že je nemusíte často střídat – neokoukají se vám a hodit se budou ke všemu.

Vyjádřete se šperkem

Šperk může být i příležitostí, jak vyjádřit své city. Buď k někomu dalšímu, kdy mu věnujete tak osobní dárek, jakým šperky bezesporu jsou, nebo emoce a styl svůj vlastní, a to zejména v případě, že se nebojíte experimentovat. Proto pokud chcete, kombinujte šperky ze stříbra i zlata s kameny nebo čímkoliv dalším, v čem se budete cítit dobře. Pokud zvolíte správný outfit, nemusíte se bát, že byste s výběrem šlápli vedle.

Péče o stříbro

V neposlední řadě je třeba dbát o své stříbrné šperky tak, aby vydržely co nejdelší dobu krásně lesklé. V případě stříbra je vhodné zakoupit v drogerii přípravek k jeho čištění. Přípravky nestojí žádné převratné sumy, ale šperkům dokážou opravdu pomoci. Je také dobré nezapomínat šperky sundávat při sprchování, koupání v chlorovaných bazénech nebo při sportu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru