Super potravinami ke spokojenosti

Máte ráda sport, přírodu, jste veselá a ráda se setkáváte s přáteli? Pak žijete život, který se na vás podepíše překypujícím zdravím, neboť pozitivní myšlení, úsměv, příroda a přátelé, jsou hnací motory. K zdravému životnímu stylu patří nejen vše výše uvedené, ale i super potraviny, které vám přidají na rozjezdu a energii. Hledejte nejlépe v bio obchodech nebo objednávejte na ověřených bio webech. Mezi superpotraviny, které jsou vyhledávané hlavně v tomto období, jsou zázvor a kurkuma.

zázvor s kousky kandovaných zázvorových bonbonů

Zázvor náleží do čeledi Zingiberaceae, kam spadá i kurkuma. Používal se jako léčivo již ve starověku. Pro své zázračné účinky si zaslouží zařazení do superfood potravin. Nejvíce ceněný je pro své antioxidační a protizánětlivé účinky. Je vhodné ho používat hlavně v chladných dnech, v létě na něj raději zapomeňte, a to proto, že zahřívá. Již jen po vypití jednoho šálku zázvorového čaje pocítíte teplo v celém těle. Mírně vychladlý čaj doplňte lžičkou kvalitního medu a bio citronovou šťávou. Zázvorovou vymačkanou šťávu přidejte do polévky, která tak dostane říz!  Lze ho použít i v sušené formě do pečení, zeleniny, vyrábí se z něho limonáda i pivo. Nakládaný se podává jako příloha k suši a báječně chutná. Toto koření navíc obsahuje i vitamíny řady C, niacin, kyselinu pantothenovou a vitamín E. Je zdrojem i nenahraditelných a nezanedbatelných minerálů jako jsou draslík, fosfor, vápník a hořčík.

koření kurkuma ve sklenici

Kurkuma anebo indický šafrán je kapitola sama pro sebe. Jeho hlavní složkou je kurkumin a používá se hlavně pro své protizánětlivé účinky. Má zároveň silné antioxidační účinky, pozitivní vliv na trávení a tudíž pomáhá i při snižování hmotnosti. Jeho sílu zvýšíte přidáním pár rozemletých zrnek pepře. Při požití se chová jako antibiotikum, které ale naopak neničí střevní flóru.
Vyzkoušejte oba přírodní zázraky, které vám umožní velkou měrou prožívat ve zdraví a spokojenosti to, co máte ráda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru