Úklid podle Marie Kondo

Nenávidíte uklízení a neumíte si v něm najít ten správný systém? Přijde vám, že se vám doma povaluje moc zbytečností, ale nemáte to srdce se jich zbavit? Vyzkoušejte uklízení inspirované dámou se jménem Marie Kondo, která se stala jakýmsi synonymem dokonalé domácnosti.

Obrázek1

Kdo je Marie Kondo
Marie Kondo je japonská spisovatelka, která se zaměřuje na minimalistický životní styl a je zároveň také poradkyní v oblasti úklidu. Správné organizaci úklidu a všeho kolem minimalistického stylu života se věnuje i ve svém pořadu, který běží na Netflixu. Tato guru přes úklid může i vás naučit správnému systému a organizaci nejen ve vaší skříni, ale také ve vašem životě. Pokud tedy toužíte po perfektní a dokonalé domácnosti, vyzkoušejte revoluční rady od Marie Kondo, poradkyní v oblasti tzv. „clean living“.
Už od dětství je Marie Kondo posedlá úklidem a perfektně zorganizovaným prostorem ve svém nejbližším okolí. Třeba takové knížky v knihovně musely být perfektně srovnané, to samé oblečení ve skříních. Neváhala šatník přeskládat ani ostatním členům rodiny, ať už podle barev nebo podle konkrétního druhu oblečení. Zkrátka všechno mělo mít svůj řád, jinak byla značně nesvá.

Obrázek2

V čem úklid podle Marie Kondo spočívá
Svoji uklízecí metodu pojmenovala Marie Kondo podle svého jména „KonMari“. V České republice o této metodě vyšly už dvě knihy. A jaké jsou základní principy správného uklízení a na co se během reorganizace vaší domácnosti zaměřit? Vyzkoušejte Zázračný úklid i vy.

  1. Shromáždění věcí podle druhu na jedno místo
  2. Dělá vám daná věc radost? Ponechte si ji
  3. Nostalgickou náladu si nechte na jindy
  4. Vytřiďte zbytečné papíry a lejstra
  5. Skládejte si oblečení do skříně po novu – ne na sebe, nýbrž za sebe
  6. Určete každé věci svoje místo
  7. V kuchyni se zaměřte na uspořádání nádobí a věcí podle četnosti jejich používání


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru