Úspěch, kariéra a děti

Úspěch a kariéra je sen každého muže a většiny mladých žen. Kdo by se nechtěl prosadit v práci a být tím nejlepším z nejlepších? Zatímco u mužů tato touha zůstává, u žen je často odsunuta spolu s nutnou péčí o dítě. Touha po dítěti je totiž naprosto přirozená, a to jak u žen, tak u mužů. V naší společnosti však nadále přetrvává model, kdy o děti pečuje především žena a to na úkor kariéry v práci.
Úspěch a kariéra je kategorie v našem životě, která často vyvolává zklamání. Proč tomu tak je? Klademe si příliš vysoké cíle, které však již nerozdělujeme na menší splnitelné úkoly a tím pádem se pro nás náš cíl stává takovým vzdušným zámkem. I ženy, které mají děti se mohou stát úspěšnými v práci a budovat si svoji kariéru. Má to však svoje úskalí. Co všechno budete muset podstoupit?žena plánování

  1. Před dětmi

Než si děti pořídíte, je nejlepší kariéru aspoň trochu rozběhnout. Dokončit si vzdělání a získat aspoň nějaké zkušenosti v oboru, kterému se hodláte věnovat. Tento čas je poměrně stěžejní, už kvůli tomu, že se vám bude lépe vracet do práce po mateřské dovolené, pokud budete mít o svém oboru aspoň nějaký přehled.

  1. Během mateřské

Mateřská dovolená je ideální dobou pro rozšíření obzorů. Můžete se naučit nový jazyk, věnovat se svým koníčkům a rozšířit, zlepšit si svoje portfolio… Můžete se zaměřit na to, co vás opravdu baví a vzdělávat se v oboru. Bude se vám to hodit, každý zaměstnavatel má totiž radši ty, kteří se neustále vzdělávají.žena pracuje

  1. Návrat do práce

Nejhorší částí je většinou nastavení péče o děti po návratu do práce. Do té doby se totiž často stará o děti žena. Teď to bude chtít změnu. Žena musí začít chodit do práce a tím pádem bude také potřebovat pomoci s péčí o děti a o domácnost. A v tomto případě to často ztroskotá. I muži by se měli zaměřit na to, jak ženě co nejvíce ulehčit její práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru