Víte, co vlastně znamená slovo lifestyle?

Setkáváme se s ním téměř na denním pořádku, ale když se někoho zeptáte, co vlastně toto slovo znamená, při nejmenším vám řekne, že to něco „moderního“, protože to slyší na každém kroku. Zvláště časopisy pro ženy, ale i pro muže jsou jich plné. Lifestyle jako by nás všechny opanoval. Co to slovo tedy znamená? Ve své podstatě možná ani nebudete moc překvapeni, ale překladem z anglického jazyka se jedná o životní styl. A pod tímto souslovím si lze představit téměř cokoliv.

dívka objímá strom

Co jíte, jak chodíte oblékaní, jak se chováte, co upřednostňujete ve svých vztazích, jak pracujete. Zda jste zapřisáhlým vegetariánem, vyznavačem makrobiotiky, veganem, anebo spořádáte, na co máte zrovna chuť. Zda žijte singl, či zda vyznáváte nový styl života ve dvou, a to mingles? Nevíte, co je mingles? Dva se milují, ale ne natolik, že spolu musí trávit opakovaně celé dny. Setkají se, pomějí a opět se rozejdou do svých domovů, nejsou na sobě závislí.

spousta tleskajících diváků na koncertě

Zda sportujete, jezdíte na kole anebo běháte, či vyznáváte jógu, pilates, horskou turistiku, jeskyňaření. Jak máte vybavený byt – jestli žijete bez zbytečných přítěží a nakupování, recyklujete oblečení, třídíte odpad. Žijete si jako v ráji anebo jste asketa. Milujete romantický styl, ležérní anebo vám na módě vůbec nesejde a jste schopni se na pracovní schůzku dostavit v odrbaných džínách. Milujete vůni levandule anebo byste bez Chanel 5 ani nevystrčila nos ze dveří či máte alergii na vůně a jiné voňavé odéry. Jste homosexuál, bisexuál, transvestita. Chodíte do divadel anebo trávíte veškerý svůj volný čas v přírodě a neminete vzrostlý strom, aniž byste ho obejmuli.
To vše a další jiné věci se dají shrnout pod cizojazyčné slovo lifestyle, které se v našem slovníku již uhnízdilo a tváří se a žije s námi, jako by tu bylo odedávna. A ono tomu skutečně tak je, jen se tomu dříve říkalo jednoduše a výstižně – Ž I V O T.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru