Vyberte si vhodnou bundu na sport


Mezi jedno z oblečení, které je nesmírně důležité, tak patří rozhodně bundy. Existuje mnoho různých druhů a typů, tudíž se snadno užijí po celý rok. Nebudeme si rovněž nalhávat, že i výrobci nešetří nápady, materiálem a ani škálou bohatého výběru. Otázkou je, jaká bunda bude nejvíce vyhovující, protože každý jsme jiný a upřednostňujeme jiné priority. Jedno by ovšem rozhodně měly mít společné a to kvalitu. Jedině tak nám bunda poskytne to nejlepší a budeme se v ní cítit velmi dobře. Ať si vyjedeme do přírody, na lyže nebo jednoduše si půjdeme zaběhat či podnikneme výlet.

bunda mamut

V zimě jako v peřince

Každá žena chce vypadat pěkně a přitažlivě. To vše jí může s přehledem poskytnout dámská zimní bunda Mammut. Navíc švýcarská firma rozhodně ví, co dělá a je legendárním výrobcem sportovního a trekingového vybavení. Rovněž má bohaté a velmi příznivé výsledky ve výrobě outdoorové oblečení, tudíž s jejich bundou nikdo neudělá chybu. Jejich outdoorové bundy jsou lehounké, ale skvěle izolují teplo, což ocení každý, kdo se vydá například na horskou túru.
Ačkoliv jsme zmínili spíše nabídku dámského sortimentu, tak péřová bunda může potěšit i pány. Výběr je opět velmi pestrý a to nejen v barvách, ale rovněž v provedení, které si může každý zvolit podle svých vlastních priorit. Péřová bunda je plněna husím peřím, což je jeden z nejlepších izolačních materiálů. Co ovšem může skutečně potěšit, je to, že některé bundy se dají pohodlně sbalit do vlastní kapsy a tím jsou samozřejmě i snadno skladné pro cestování.
Sportovce rozhodně potěší péřové sportovní bundy, které jsou typické svým sportovním střihem. Hodí se pro každou postavu a jsou vhodné jak pro horské túry, tak na běžné nošení.

Počasí vás nezaskočí

Pro každého je stěžejní ještě jedna podstatná věc. Jak se totiž oblečete, to můžete ovlivnit, ale co rozhodně ne, to je počasí. V tomto případě je lepší vsadit na jistotu a pořídit si bundu, která bude vynikat nejen svými odolnými vlastnostmi, lehkostí a unikátním vzhledem, ale předně svojí nepromokavostí. I v tomto případě nezklamou nepromokavé bundy značky Mammut.

dámská bunda

Co vám mohou nabídnout?

  • Bohatá nabídka barev, střihu a různých délek, to je samozřejmostí.
  • Vynikají silnou Gore-Tex membránou, která rozhodně nikdy nezklame, navíc samozřejmě díky tomu si zachovává nízký objem a při cestování a turistice zabere co nejméně místa v batohu.
  • DryTech materiálem, který mají rádi sportovci právě díky tomu, že tato bunda skvěle dýchá. Jedná se o vysoce kvalitní polyuretanový zátěr funkčního oblečení, který je pevný v tahu, ale rovněž i vysoce odolný proti snadnému roztržení. Dá se na tuto technologii spolehnout v každém počasí, ať je sucho, mokro nebo nepříznivé klimatické podmínky, včetně silnějšího větru. Jsou to ideální bundy na sport, výšlap do hor a nezklamou na žádném výletě.
  • Další přínosný bonus je DWR úprava. Jedná se o zkratku pro Durable Water Repellent, což je v podstatě trvanlivá vodoodpudivost. Co to v praxi znamená? Jedná se o speciální povrchovou úpravu textilie, která ji právě činí hydrofobní, tudíž vodoodpudivou. Kapičky vody tak stékají dolů. Dá se říci, že s podobným materiálem se můžete setkat u stanů nebo i některých typů spacích pytlů. Nicméně dalším přínosem tohoto materiálu je, že pomáhá předcházet znečištění a vzniku skvrn. Je to ideální bunda, kterou lze bezpečně použít proti dešti nebo sněhu. Zkrátka svého majitele nadchne v každém proměnlivém počasí.

Něco pro milovníky sněhu

Kdo miluje zimu a s ní i sněhové radovánky, tak nepohrne bundami, které ocení právě v tomto období. Nejčastěji se jezdí do hor, kde si krásně všichni zalyžují nebo se mohou na svých běžkách pustit po stopách, které je provedou různými cestičkami v lesních porostech. Jenomže i v tomto případě je zapotřebí jisté pohodlí a volný pohyb. Bundy na běžky si musíte vybrat podle toho, jak se v nich budete cítit a mimochodem jejich výběr vás rozhodně nezklame. Tyto outdoorové bundy jsou vesměs všestranné a dá se na ně plně spolehnout na túrách, trekkingu, ale své pohodlí poskytnou i při běžných procházkách. Mimochodem na běžky se rozhodně vyplatí hybridní konstrukce, která bezpečně chrání běžkaře před větrem. Určitě se zaměřte při výběru na kvalitní materiál, který bude vynikat dostatečnou ochranou před vnější vlhkostí a deštěm nebo sněhem. Nicméně pohodlí poskytuje i střih, který je dělaný tak, že poskytuje to nejlepší, co si jen můžete přát.

Oblíbené univerzální bundy

Pokud chcete kvalitní bundu, ale spíše hledáte její univerzální využití, poté se můžete spolehnout na sportovní bundy nebo úplně jsou nejlepší softshell bundy. Výrobce opět nabízí širokou škálu provedení, že si vyberete snadno své oblíbené barvy a ještě získáte mnohem více. Také se můžete rozhodnout mezi kapucí nebo bez ní, zdali chcete slabší nebo silnější verzi. Pro sportovní typy se více hodí sportovní soft-shellové bundy, ale není problém si vybrat i jiné verze. Důležitější je, že se vyznačují tyto bundy výbornou prodyšností a jednoduše si je zamilujete. Již je kvůli tomu, že se hodí do každého počasí a pro každou příležitost.

softshell bunda

Sportovní bundy vynikají mimořádní kvalitou

V současné době se více populace zapojuje do sportovních aktivit. Je poté na místě se zajímat i o vhodné oblečení, které bude odpovídat vybraným aktivitám. Fitness bundy jsou naprosto ideální možností, jak si jít zaběhat ven v každém počasí nebo jen tak si zacvičit v přírodě. Jsou vyrobeny z lehkého, větru a vodě odpuzujícího materiálu. Jejich součástí jsou perforované části, které zajišťují větrání. I v tomto případě se dá tato bunda snadno sbalit do vlastní kapsy a tak ji lze snadno vzít s sebou kamkoliv. Pokud chcete vsadit na jistotu, tak v dámské konfekci sportovních bund vás určitě osloví dámská běžecká bunda Dynafit, která má rovněž spoustu komfortních výhod a nikdy nezklame.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru