Zařizujete autodílnu? Jděte na to chytře a ekologicky!

Vlastní autodílna podléhá stejným nařízením, jako je tomu u kterékoliv jiné živnosti. Pokud i vy toužíte po vlastním podnikání, které spočívá v opravě a servisu automobilů, bude zapotřebí splnit hned několik zákonem daných podmínek. V tomto oboru se navíc budete neustále potýkat s vysokou konkurencí, která vás možná naučí průbojnosti, přesto je v podobných podmínkách začínat vlastní business velmi náročné. Počátky bývají velmi náročné a vyžadují si nemalou vstupní investici do prostor, renovací, vybavení atd. Pokud vás následující řádky neodradili, pojďme se společně podívat, co je zapotřebí zařídit před otevřením.

Kontrola podvozku
 

  • Adekvátní prostory

Prostory adekvátní pro provozovnu autoservisu by se měly ideálně nacházet v dostatečné vzdálenosti od obytných a kancelářských budov. Případné spory se sousedy vlivem zvýšeného hluku nebo zápachu rozhodně začínající autodílně nepřidají. Hledejte prostory, které už byly kdysi za podobným účelem používány a schváleny dle platného stavebního zákona. K objektu by měla vést příjezdová cesta a v okolí dostatek prostoru k parkování. 
 

  • Zákonem stanovené podmínky

Pokud už máte adekvátní provozovnu, která odpovídá všem požadavkům, které jsou na takové prostory kladeny, máte z půli vyhráno. Nyní je ještě potřeba zvolit adekvátní osobu, která bude na celý provoz dohlížet. Provozovna musí být také odpovídajícím způsobem označena dle platného znění zákona.

Špinavý provoz
 

  • Vybavení autodílny

Zákon už vybavení autodílny nijak blíže nespecifikuje a je tedy na finančních možnostech majitele. Pokud se servisu automobilů věnujete už dlouhodobě, jistě není zapotřebí zdlouhavě představovat základní náčiní, bez kterého není servis automobilu možný. Hydraulické zvedáky, plnička kapalin, ruční nářadí, náhradní díly, kompresory…to je jen malý výčet vybavení v kategorii – auto moto, které by vám nemělo chybět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru