Životní styl muže 21. století

Dejme si chvilku pauzu od všedních záležitostí a pojďme se pobavit o tom, jak vlastně muži v 21. století žijí. Člověk by si řekl, že na tom přeci zas tolik k pobavení není, ovšem první zdání často klame. Spousta mužů totiž tápe. Ať už se jedná o zdravou stravu nebo dokonce i o jiné aspekty života, tedy jiné než jídlo. Spousta z nás má totiž ne zrovna pěkné návyky z domu, nad kterými bychom se přinejmenším měli zamyslet. Ovšem co je tím největším prohřeškem pro naprostou většinu mužů – byli vychováváni jako kluci. Co to obnáší?výzva, volnost

  • Jistou volnost
  • Ne tak přísné zákazy
  • Málo povinností
  • Mamánkovství

Tak to je. Spousta mužů si nedokáže uvařit, nedokáže si uklidit tak, aby se to dalo považovat za úklid. Nezvládne nakoupit, nezvládne zastat práci okolo domu. Někdo by mohl namítat, že přeci polovina věcí jmenovaných je ženská práce. Ovšem poté se podíváte na nejrůznější televizní pořady, reality-show, záběry a dokumenty a vidíte naprosto nemožné jedince, kteří by bez svých dam a paní nebyli schopni normálně existovat. A pak si říkáte – je tohle něco, co skutečně chci? Abych byl do konce svého života odkázaný na pívo z lednice a uvařenou svíčkovou v neděli?

Nebudeme lhát – je to jistý komfort. Chodíte do práce, děláte, co vás baví, jezdíte s přáteli na spanilé jízdy. Ovšem potom se nedej bože něco stane, třeba rozvod nebo úmrtí, a najednou se vám z toho zhroutí svět.

Hodně mužů také nedokáže dost dobře spravovat své finance. Stále se tak v některých českých domácnostech drží pravidla, že muž přinese peníze a žena je spravuje a strká do peněženky, protože „starej by to zase prochlastal“.svobodný člověk

Je nejspíše na čase změnit tuto mentalitu, tak zakořeněnou, protože svět jde dopředu a více žen (a mužů) se posouvá mnohem dál než za maminčinu kuchyň. Možná, kdybychom jako muži byli více soběstační, žili bychom šťastnějšími životy, minimálně bychom byli schopni najít ženu, která by to na nás ocenila.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru