Apple a chytrý prsten

Apple je v již několik let mezi největšími a nejoblíbenějšími výrobci technologických vymožeností a není snad nikdo, kdo by neznal jejich nejznámější produkt, kterým je chytrý mobilní telefon iPhone. Jak jistě víte, Apple se ale zaměřuje na mnohem více výrobků právě od uvedených mobilních telefonu, přes tablety (iPad), notebooky (McBook), stolní počítače (iMac), až po chytré hodinky (Apple Watch), náramky a další příslušenství, které sklízejí radostné ohlasy. Proč tedy tohoto nadšení zákazníků nevyužít a nepřijít s další jedinečnou novinkou. Prsten na ruceV posledních dnech se mluví o tom, že by ji mohl představovat chytrý prsten. Tato zpráva přišla na základě patentu, který si společnost podala roku 2012, a nyní ji byl americkým patentním úřadem uznán. Zda se ale dočkáme skutečného iRingu ještě není ani trochu jisté.
Prsten ale nejspíše nebude zrovna nejlepším módním doplňkem, protože bude mnohem větší a hrubší, než jsme u prstenů zvyklí. Předpokládá se, že bude obsahovat dotykovou obrazovku, mikrofon, procesor, akumulátor, modul pro bezdrátové připojení, senzory, jež budou mít za úkol rozpoznat gesta prováděná uživatelem a další.Apple technikaProtože se jedná o poměrně malé zařízení je jasné, že výdrž baterie nebude nijak velká a bude se tak spíše jednat o prostředníka mezi komunikací například s iPhonem, Apple TV, iPadem nebo McBookem, která se bude uskutečňovat hlasovými pokyny prostřednictvím známé aplikace Siri.
Mezi funkcemi, kterými by mohl prsten disponovat, najdeme například psaní na imaginární list papíru, což by se uskutečňovalo právě pomocí senzorů na rozpoznání pohybu vaší ruky, zaznamenávání biometrických údajů, nebo v případě ohrožení by si uživatel mohl přivolat pomoc nebo se spojit s kýmkoli, kdo by mu ji mohl poskytnout, a to vše bez toho, aby někdo toto volání o pomoc zaregistroval.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru