Běhat musíte umět

Jestliže chce někdo rychle hubnout a nesnáší posilovny a fitness centra, které jsou mimochodem v současné době nedostupné a zavřené, vrhá se s chutí i nechutí do běhání. Věří, že běháním bude nadbytečné kilogramy shazovat jako když bičem mrská. Je to určitě chvályhodné, že se hodláte věnovat sportu, ale nehodlejte se hned zničit. Běhat se totiž musí umět. Běhání je svým způsobem věda a o tom by vám mohl vyprávět leckterý ortoped.

kondiční běh

Určitě vás od poklusu nechceme a nebudeme odrazovat, ale když už chcete začít, věnujte dostatečný čas výběru správné obuvi. Najděte specializované obchody a hledejte vysloveně sportovní boty, které jsou určeny na běhání. Správná bota má totiž kvalitní podrážku, je lehká, zdá se jako byste neměli nic na nohách. Dbejte na to, aby běžecká bota měla před prsty volný prostor alespoň jeden centimetr. Při běhu se totiž noha, respektive chodidlo, posouvá při došlapu dopředu a zároveň se bota promáčkne, proto byste měli vybírat dokonce botku o jedno číslo větší nebo alespoň o půl čísla větší. Důležitá je i správná šířka boty. Neměla by vaše chodidlo uzurpovat natolik, že protrhnete napětím a malíčkem botu! Při nákupu běžecké boty hledejte specializované prodejny, která mají zároveň běžecký pás, nové boty si nazujte a proběhněte se po běžícím pásu. Jen tak zjistíte, že vám vaše nové kamarádky budou zcela a plně vyhovovat. Reklamovat je po proběhnutí parkem by vám štěstí a peníze zpět asi už nepřineslo.

žena běží přírodou

Nestyďte se zeptat a poraďte se s odborníky na prodejně. Jsou vyškoleni a mnohdy ve speciálkách prodávají samotní běžci, kteří vám poradí jinou botu na trénink a jinou botku na závod.
Neděste se dopředu, že byste měli závodit. Budete muset uběhnout pěkných pár desítek kilometrů, než si sednete nejen se svými botami, ale i se svojí fyzičkou, dechem i volným časem, který si budete muset nově udělat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru