Přichází nový technologický trend – downgrade

Mobilní detox. To je nyní velké téma po celém světě, kde jsou lidé neustále připoutáni ke svým smartphonům. První iPhone byl na trh uveden před 12 lety a od té doby jsme své technologie stále jen upgradovali. Nyní přichází velký obrat. Uživatelé mobilních telefonů si chtějí odpočinout od všech sociálních sítí, které je neustále lákají a notifikací, které je upozorňují i na nejmenší novinky.

sociální média smartphone
 

Negativní vliv na život

To, že chytré telefony přinesly mnoho výhod, je nezpochybnitelné. S ničím se to ovšem nesmí přehánět, což lidé většinou nedokáží. V posledních letech jsme proto mohli pozorovat řadu negativních dopadů, které moderní technologie přinesly. Jedná se zejména o závislost na chytrém telefonu a informační přesycenost. Vypořádat se přitom s obojím můžete hned několika způsoby.
 
Závislost na moderních technologiích se nevyhýbá všem věkovým kategoriím a bojují s ní jedinci s nejrůznějších vzděláním a povoláním. Sociální sítě a neustálý přísun novinek nás dokáže tak paralyzovat, že si ani neuvědomíme, že se na obrazovku díváme celé hodiny. Máte-li v telefonu hry, budete na tom nejspíš ještě hůř. Podívejte se, jak svůj malý zlozvyk můžete zlomit.

technologie chytrý telefon
 

Zbavte se závislosti

Google i Apple nabízejí aplikace, které vám přesně změří čas strávený na mobilu i na sociálních sítích jako takových. To vám může pomoci sledovat, kolik času tak skutečně trávíte, a pokud máte problém. Jde o poměrně jemný způsob, který volí mnoho lidí hlavně na začátku. Někteří z nich se ovšem rozhodli zajít mnohem dál.
 
Razantnějším řešením je výměna svého chytrého telefonu za starší model. Ideálně jen s tlačítky a bez internetu. Jednoduše se vrací do minulosti a používají mobil pouze na volání, SMS zprávy a budík. Najdou se ale také extrémy, kdy se jedinci rozhodli své přístroje rovnou zamknout do schránky, aby ho neměli na očích, a schránka je dovnitř pustí až po určité době, takže se k němu ani nedostanou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru