Mezi motokolem a motorovým kolem je rozdíl

Pokud uvažujete o dokonalém dopravním prostředku do městské dopravy nebo na krátké výlety po okolí, pak by to mohlo být kolo. Jenže to má jedno úskalí. Ne každému se chce po celou dobu usilovně šlapat. V současné době to není žádný problém a vyřeší to jednoduše motokolo neboli kolo s motorem. Problém je ale v něčem jiném.

elektrokolo

  • Přesto, že se jedná o bicykl, je v některých případech zapotřebí vlastnit řidičský průkaz.

Kde je zakopaný pes? V různých typech těchto dopravních prostředků. Ono totiž existuje kromě motokola i kolo s pomocným motorkem. A už je to jasné. Na motokolo pouze s řidičákem. V tom bychom měli tedy jasno. Naskýtá se však další otázka. Jak se rozpozná motokolo od kola s pomocným motorkem? Ani to není žádný problém.

  • Důležitým znakem je, jestli je možné motorek odmontovat.
  • Prostě, jestli je možné tento dopravní prostředek použít i jako klasické kolo.

Další podmínkou je výkon motoru.Ten musí být to jednoho kilowatu a kolo nesmí překročit rychlost 25 km/h. Jestliže tyto podmínky motokolo nesplňuje, pak se jedná o motorový dopravní prostředek, ke kterému je řidičský průkaz zapotřebí. Docela postačí oprávnění například na moped.

Pravidla jsou přísná nejen pro řidiče motorových vozidel

Z uvedených informací také plyne, že se musejí dodržovat stejná pravidla, jako při jízdě s jakýmkoliv jiným motorovým vozidlem. Pokud bude řidič motokola při jízdě například telefonovat, pak mu hrozí ztráta dvou bodů.

horské kolo

  • U alkoholu je to pochopitelně trochu přísnější.

    • Ten nesmí být společníkem ani při jízdě na běžném bicyklu.

Opilý cyklista může dostat pokutu od dvou až do 25 tisíc. A platí to i u takzvaného zbytkového alkoholu. Jestliže hranice přesáhne jedno promile, pak se může pokuta dostat až na hranici padesáti tisíc. Řidič motokola, který řídí pod vlivem, může přijít až o sedm bodů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru