Co je to hypotéka bez doložení příjmu

Není pochyb o tom, že mít vlastní bydlení je snem asi každého člověka. Bohužel cena nemovitostí je v současnosti tak vysoká, že jen málokdo si může jen tak dovolit koupit byť jen menší byt na malém městě.

Řešení jsou v podstatě dvě. Jedním z nich je to, že si založíte stavební spoření, či ideálně vám jej rodiče pro tento účel založí již v dětském věku. Pak budete mít na tento účel naspořen dostatek finančních prostředků. Možné je samozřejmě také šetřit „do kasičky“, zde ale musíte počítat se znehodnocováním peněz díky inflaci.

hypoteka1

Pokud pro vás ani jedna z možností není vhodná, pak je tu ještě hypotéka, tedy účelová půjčka určená na koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Existuje mnoho nejrůznějších druhů, které se sice neliší svým cílem, ale spíše podmínkami, které nabízí. Jednou z nich je i hypotéka bez doložení příjmu Hypotéka bez registru. O co se jedná?

Pokud si jdete podat žádost o hypotéku, u většiny jejích typů po vás budou chtít doložení výše příjmu a důkaz o tom, že máte stabilní zaměstnání. To prokážete tím, že přinesete kopii poslední výplatní pásky a aktuální pracovní smlouvu.

hypoteka2

Co vám brání přinést nějakou starší smlouvu, která již neplatí? Banky (ale i nebankovní společnosti) si u zaměstnavatele ověřují, zda tam skutečně pracujete na uvedené pozici. Pokud se tedy pokusíte přinést jinou než platnou smlouvu, rychle se na to přijde.

Toto však může pro některé lidi představovat poměrně velkou překážku. Vezměme si například jen ty, kteří zrovna dostudovali či čerstvě nastoupili do zaměstnání a jsou stále ve zkušební době. Případně ty, jejichž příjem není až tak vysoký. Ti všichni by byli se svou žádostí odmítnuti.

Hypotéka bez dokládání příjmu tento problém řeší tím, že tento krok zkrátka přeskočí. Je tak na žadateli, aby před podáním žádosti uvážil, zda bude mít dostatek peněz i třeba před Vánoci nebo za mimořádných situací. Avšak myslím, že to za to stojí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru