Úvěr na auto může být dobrým řešením

Mít kdykoliv k dispozici vlastní automobil je pro většinu z nás naprostou nezbytností. Vzhledem k tomu, že to ale není rozhodně malá investice, může se jeho pořízení ukázat jako problém. Ten lze vyřešit několika možnými způsoby. Jedním z nich je úvěr na auto. Tímto způsobem můžete financovat koupi jak nového, tak i ojetého vozu.

leasing na auto

  • K výhodám úvěru na auto patří především flexibilní splácení a rychlé jednání.
  • Další výhodou nákupu vozu pomocí úvěru je také to, že se stáváte majitelem hned po uzavření kupní smlouvy.

Jednou z možností půjčky na auto je leasing. Od půjčky na auto ale mnoho lidí ustupuje, protože s sebou nese celou řadu nevýhod. Rozdíl mezi klasickým úvěrem a leasingem je především v tom, že se majitelem stáváte až po splacení celé dlužné částky. Za nevýhodu může být považováno i to, že je většinou nutné předem zaplatit určité procento z ceny vozu (akontace). Častou výhodou je ale bonus v podobě havarijního pojištění.

  • V České republice jsou poskytovány dva druhy leasingů.
  • Finanční a operativní. Rozdíl je především v úpravě vlastnických práv.
    • Finanční leasing– ve smlouvě je zahrnuto předkupní právo.
    • Operativní leasing– po splacení je stále majitelem vozu leasingová společnost. Jedná se tedy o pronájem.

Díky navigátoru se v nabídkách rychle zorientujete

V současné době je mnoho poskytovatelů spotřebitelských úvěrů, díky kterým si můžete vůz pořídit. Úvěr můžete žádat jak u bankovních, tak i nebankovních institucí.

klíče k autu

  • Banky mají sice přísnější pravidla, ale mnohdy výhodnější nabídky.
  • Nebankovního poskytovatele většinou volí žadatelé, kteří mají záznam v registru nebo problém s doložením příjmů. Nebankovní instituce jsou mnohem tolerantnější a se svou žádostí u nich uspěje drtivá většina žadatelů.

Pokud se chcete lépe v otázkách půjček a úvěrů orientovat, pak je dobré navštívit NavigatorUveru.cz, který srovnává bankovní i nebankovní nabídky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru